100. Yıl etkinlikleri bugün başlıyor

10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi’nin 100. Yıl dönümü programları bugün başlıyor. İstiklal Yolu’nda Türk Kadını başlığı altında düzenlenecek olan panel ile başlayacak olan etkinlikler, resim ve seramik sergisi, Milli Mücadele Sergisi ve Devlet Opera ve Balesi Halk Ezgileri konseri ile devam edecek.

Panel bugün saat 14.00’da Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. İstanbul Üniversitesi’nden Prof.Dr. Birsen Küçüksipahioğlu, Hacettepe Üniversitesi Prof.Dr.Ayten Sezer Arığ, Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nden Prof.Dr.Fatma Ahmet Turan, Ufuk Üniversitesi’nden Dr.Öğr.Ü. Rezzan Ünalp, Dünya Gazetesi sahibi Didem Demirkent panelde konuşmacı olarak yer alacak.

Üniversiteli Kadınlar Resim ve Seramik Sergisi de yine Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi  salonunda, DMKİ-Milli Mücadele ve Kastamonu Sergisi, Kastamonu 10 Aralık Kadın Platformu Sergisi ve Etnografik Eserler Sergisi de Saray Hamamı Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 16.00’da açılacak.

Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Konferans Salonu’nda ise bu akşam saat 20.00’de Devlet Opera ve Balesi Halk Ezgileri Konseri düzenlenecek.