135. Yıl kutlamaları 17-19 Nisan’da

dav

Kastamonu’nun eğitimdeki tarihi çınarı, Anadolu’da açılan ilk devlet lisesi Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin 135’inci kuruluş yıl kutlamaları için Onursal Müdürü İsmail Dönmez başkanlığında oluşturulan kutlama komitesi çalışmalarını sürdürüyor. Program önemli ölçüde şekillendi.

Abdurrahmanpaşa Lisesi Kütüphanesi’nde üçüncü toplantılarını gerçekleştiren komite üyeleri, 17-18-19 Nisan’da gerçekleştirilecek Abdurrahmanpaşa Lisesi’nin 135’inci yıl kutlama programını şekillendirmeye başladı.
Kastamonu dışından çok sayıda mezunun katılacağı135 yıl kutlamaları 17 Nisan Cuma akşamı düzenlenecek mezunlar yemeği ile başlayacak. 18 Nisan Cumartesi Günü Abdurrahmanpaşa Lisesi’nde toplanılacak ve bir yürüyüş gerçekleştirilecek. Ardından Şehit Şerife Bacı Anıtına çelenk sunulacak. Kutlamalartarihi Lise’de devam edecek. 19 Nisan Pazar günü mezunlar yine okulda buluşacak ve herkes kendi sınıfında derslere girecek ve geleneksel yemek programı gerçekleştirilecek.
Program içeriği ve akışıyla ilgili de çalışmalarını sürdüren komite, çalışmalar doğrultusunda oluşacak programın ayrıntı kısımlarını da ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını bildirdi.