151. Şube’de ÇİFTE ACI

  • 55 yaşındaki şoför Mustafa Nedim Adalıoğlu’nun önceki gün görev kağıdı doldururken geçirdiği kriz sonrasında hastaneye kaldırılmaya çalışılırken can vermesinin şoku içindeki 151. Şube, dün sabah da 37 yaşındaki iş makinesi operatörü Hamdi Öztekin’in daire içinde geçirdiği kriz sonrası hayatını kaybetmesiyle sarsıldı.
  • Dün son yolculuğuna uğurlanan Adalıoğlu için Karayolları’nda düzenlenen hüzün dolu tören bugün de Hamdi Öztekin için yinelenecek.

 

Karayolları 151. Şube Şefliğinin sevilen personeliMustafa Nedim Adalıoğlu, geçirdiği kalp krizi sonucu 55 yaşında hayata veda etti.

Ani ölümü çok büyük üzüntüye yol açan Adalıoğlu için dün Karayolları’nda bir tören düzenlendi.

Merhum Hasan Adnan Adalıoğlu ve Melahat Adalıoğlu’nun oğulları, Belediye Başkanlığıpersoneli Şevket Faruk Adalıoğlu’nun ağabeyi, Kastamonu Üniversitesi Personeli Duygu Ay ve Adliye Personeli Semih Adalıoğlu’nun babaları, Ali Ay’ın kayınpederi, Aysel Adalıoğlu’nun da eşi olan Mustafa Nedim Adalıoğlu için dün ilk cenaze töreniKarayolları 151. Şube Şefliği Hizmet Binası önünde yapıldı.

Cenaze töreninde konuşan Karayolları 151. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Ziya Sarı, “Bugün Karayollarımızda çalışan bir mesai arkadaşımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Görevinde başarılı, çalışkan ve örnek bir arkadaşımız olan Mustafa Nedim Adalıoğlu’na Allah’tan rahmet, erli ailesine, dost ve tanıdıkları ile mesai arkadaşlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Yol-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çelik de  konuşmasında şunları söyledi:

“Mustafa Nedim Adalıoğlu arkadaşımız 30 Nisan 1964 tarihinde Kastamonu’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini de Kastamonu’da yapmıştır. Askere gidip geldikten sonra Köy Hizmetleri’nde işe başladı. Burada kısa süre çalıştıktan sonra da Karayollarında 1993 yılında açılan sınavı kazanarak teşkilatımız bünyesine şoför olarak işe başlamıştır. Dürüst, çalışkan, iş bitirmeyi, yardım etmeyi seven, sevilen ve sayılan da bir kişiliği vardı. Yol-İş sendikamızda da disiplin kurulu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği de yapan arkadaşımız bu işi de başarı ile yönetmiş, işçi, işveren ilişkilerini de en üst seviyeye taşımıştır. Dün görev kağıdı doldururken de hak tecelli etmiştir. Hastaneye kaldırılırken de müdahale edilirken de kurtarılamayarak Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Bizler arkadaşları ve sevdikleri olarak onu çok sevdik, amirleri de çok sevdi. Bizler ona tüm haklarımızı da helal ediyoruz. Mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin. Ailesine ve mesai arkadaşlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyorum.”

Mustafa Nedim Adalıoğlu dün cuma namazı öncesinde Hz. Pir camiine getirildi. Burada cuma namazı sonrasında büyük katılımla birlikte kılınan cenaze namazının ardından Okmeydanı’nda bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Hamdi Öztekin

İKİNCİ ACI

Mustafa Nedim Adalıoğlu’ndan sonra dün de iş makinesi operatörü Hamdi Öztekin (37) sabah saat 07.30 sıralarında çay ocağında kalp krizini geçirdi ve kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Evli ve bir çocuk babası olan Hamdi Öztekin için bugün Karayolları 151. Şube Şefliği önünde saat 10.00’da cenaze töreni düzenlenecek. Ardından da Şeker Emirler Köyü’nde öğle namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından aynı Köyde bulunan aile mezarlığına defnedilecek.

Mustafa Nedim Adalıoğlu’na ve Hamdi Öztekin’e rahmet, büyük acılarını paylaştığımız ailelerine, Karayolları ve Yol-İş camialarına başsağlığı diliyoruz. CM