180 aileye yardım eli

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kastamonu Şubesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi 180 aileye gıda ve nakit desteğinde bulunuldu.

1928 yılında kurulan ve 1941 yılından günümüze kadar da ilimizde şubesi bulunan Yardım Sevenler Derneği Şube Başkanı Ferhan Çelen, “Her yıl düzenli olarak yaptığımız yardımlar bu yıl içinde bulunduğumuz durum nedeniyle daha büyük önem arz etti. Bu çerçevede dernek üyesi arkadaşlarımızın çalışmaları neticesinde ilimizde ihtiyaç sahibi ailelerimizi belirledik. Derneğimize gelemeyecek durumda olan ailelerimize de bizzat ziyaretler gerçekleştirerek bu yardımlarımızı ulaştıktık” dedi.

İçerik bakımından oldukça zengin gıda kolileri hazırladıklarını da ifade eden Ferhan Çelen, “Zor bir süreçten geçiyoruz. İlimizden, İstanbul’dan, Ankara’dan ve yurt dışından Ramazan dolayısıyla fitre ve zekatlarını derneğimize ulaştıran hayırseverlerimiz oldu. Bizlerde bu hayırseverlerin hayırlarına aracı olarak ihtiyaç sahibi ailelerimizi belirledik. Bazılarına gıda bazı ihtiyaç sahiplerine de nakit yardımlar yaptık. Yaptığımız yardım kolilerinin içerisine kimin zekatı olduğunu belirttiğimiz notlar da ekledik. Güzel bir çalışma oldu. Dernek olarak 92 yıldır ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyoruz. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.