2.Lig aşkına tribünleri dolduralım

Kastamonuspor 1966 başkanı Mahir Altıkulaç, 8 haftalık süreci değerlendirdi. Bergama Belediyespor deplasmanından 2 puan kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Başkan Altıkulaç, puan kaybını bireysel hatalara ve Bergama seyircisinin desteğine bağladı.
Bergama taraftarının desteğinin takımları üzerinde olumlu bir etki yarattığını gördüklerini söyleyen Başkan Altıkulaç, aynı desteği kendi tribünlerinden de görmeleri durumunda önlerinde kimsenin duramayacağını açıkladı.

“ASIL ÖZLEMİMİZ 2. LİG”

Geçtiğimiz yıl büyük bir başarı yakalayarak 3. Lig’e yükseldiklerini hatırlatan, ancak şehir olarak gerçek başarının 2. Lig’e yükseldiklerinde elde edeceklerini de söyleyen Başkan Altıkulaç, “Kastamonuspor yıllardır 3. Lig’de mücadele etti. Bazı sorunlar nedeniyle amatör lige düşmüştük. Ancak geçtiğimiz yıl yeni bir oluşumla takımımızı tekrardan 3. Lig’e çıkardık. Ama bizim şehrimizin esas özlem duyduğu nokta önce 2. Lig, ardından 1. Lig’dir. Bu yüzden bu sene 2. Lig’e çıktığımız zaman gerçek başarıyı yakalamış olacağız” dedi.
“HATALARI TEKRARLAMAYACAĞIZ”
Açıklamasında Bergama Belediyespor maçına yer veren Mahir Altıkulaç, karşılaşmada iyi oynamalarına ve 3-1 öne geçmelerine rağmen, bireysel hatalar nedeniyle puan kaybettiklerini söyledi ve “Bu maçta yaptığımız hataları önümüzdeki haftalarda oynayacağımız karşılaşmalarda tekrarlamamalıyız. Aynı hataları yapmayacağımıza, tekrar etmeyeceğimize ben inanıyorum” diye konuştu.
“TRİBÜN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ”
Kaybedilen puanın bir diğer etkeninin de tribün desteği olduğunu söyleyen Altıkulaç, “Bergama Belediyespor karşılaşmasında dikkatimi çeken en önemli konu Bergamalılar’ın Bergama Belediyespor’a sahip çıkma duygusu oldu. Maçın 4-4 berabere sona ermesinde Bergamalılar’ın verdiği destek, futbolcularını ateşlemesi bence büyük rol oynadı. Kastamonuspor 1966 olarak en büyük eksiğimizin bu olduğunu düşünüyorum. Kastamonu halkımızdan 2.Lig’e ilerleyen takımımızı maçlarda yalnız bırakmamalarını, her maçta bizleri desteklemelerini istiyorum. Kastamonulular’ın desteğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.
Yönetim olarak takımın her zaman arkasında olduklarını, bunu da Bergama maçında net bir şekilde ortaya koyduklarını söyleyen Mahir Altıkulaç, “Bergama Belediyespor karşılaşmasına 18 kişilik yönetim kurulumuzdan 15 ismin katılması, gösterdiğimiz birliktelik çok önemliydi. Bergama Belediyespor yönetimi yönetim kurulumuzun neredeyse tamamının bu karşılaşmada şeref tribünündeki yerini almasına övgüyle karşıladı. Yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımızın bu duyarlı davranışı Kastamonuspor 1966 yönetim kurulu olarak 2.Lig hedefine kitlendiğimizi ve bu hedefe ulaşacağımıza olan inancımızı herkese gösterdi” dedi.
“HER MAÇ ŞAMPİYONLUK”
Bundan sonraki her maçı şampiyonluk maçı olarak göreceklerini de söyleyen Altıkulaç, “Her maçı ciddiye almalıyız. Rakiplerimizi gruptaki konumlarına göre değerlendirip küçümsemeden yolumuza devam etmeliyiz. Her maçı şampiyonluk maçı olarak değerlendirir ve bu bilinçle mücadele edersek başarıya ulaşabiliriz” şeklinde konuştu.
“BİRLİKTELİĞİMİZ DAHA DA GÜÇLENİYOR”
Her hafta daha sıkı birbirlerine bağlandıklarını da söyleyen Altıkulaç, “Ligin ilk haftasından bu yana başarılı bir şekilde hedefimize yürüyoruz. Her geçen gün üzerine koyarak ve eksiklerimizi masaya yatırıp çözümler üreterek ilerliyoruz. Futbolcularımızın herhangi bir sorunları yok. Yönetim kurulu olarak onlara en iyi imkanı sunmaya gayret ediyoruz. Ligimizdeki bir çok takım ya futbolcusuyla, yada teknik heyeti ile problemler yaşarken biz her karşılaşma sonrarı bir birimize daha sıkı bağlar oluşturuyoruz. Bu yolda Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın yanımızda olması, bize verdiği güven önemli rol oynuyor” dedi.

“KUPA ŞEHRİMİZİN REKLAMI İÇİN ÖNEMLİ”

Ziraat Türkiye Kupası’nda da gruplara kalarak Kastamonu’nun tanıtımına katkı vermek istediklerini de söyleyen Altıkulaç, “Ziraat Türkiye Kupası’nda da gruplara kalma şansımız olduğunu düşünüyorum. 3.Tur’da iyi bir kura çekmemiz ve eşleşeceğimiz rakibimizi eleyip gruplara kalmamız hem kulübümüz hemde Kastamonu açısından büyük önem taşıyor. Grup müsabakalarına kalmamız halinde hem kulübümüze maddi anlamda önemli bir gelir sağlayacağız, hemde Kastamonu’nun tanıtımı açısından ciddi bir reklam yapma şansı bulacağız” diye konuştu.

BASINA TEŞEKKÜR

Başkan Altıkulaç, sezon başından itibaren deplasmanlarda dahi takımı yalnız bırakmayan basın mensuplarına da teşekkür etti. Altıkulaç, “Sezon başından bu yana bizi hiç bir maçımızda yalnız bırakmayan Kastamonu’nun cefakar basın mensuplarına da teşekkür ediyorum. Uzak yakın demeden her karşılaşmamızda bizim yanımızda olan basın mensubu arkadaşlarımızı kulübümüzün bir parçası olarak görüyoruz. Verdikleri destek ve emekten ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

TERÖRE TEPKİ

Kastamonuspor 1966 başkanı Mahir Altıkulaç, Ankara’daki terör saldırısında hayatlarını kaybedenleri rahmetle andıklarını, saldırıyı gerçekleştirenleri ve destekçilerini ise lanetlediklerini söyledi.
Altıkulaç, “Ankara’da meydana gelen ve 97 vatandaşımızın yaşamını yitirmesine, yüzlerce insanımızın yaralanmasına yol açan bombalı terör saldırısını da lanetliyoruz. Saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz” dedi.