“2 OSB’deki hedef 3 bin istihdam”

MERKEZ VE TOSYA OSB’LERİN GENİŞLEMESİ

  • Partisinin İGM grup toplantısında konuşan AK parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Merkez ve Tosya OSB’lerinin genişletilmesi konusunda önemli bir noktaya gelindiğini açıkladı ve “Bizim buradaki hedefimiz iki OSB’nin genişletilmesi ile beraber, yaklaşık 2 bin 500, 3 bin yeni istihdam kapısını aralamak olacaktır” dedi.
  1. AMİRALLER BİLDİRİSİNE TEPKİ
  • Türkiye gündemine oturan emekli amirallerin bildirisine tepki gösteren Ünlü, “edepsizce” ve hadsiz” olarak tanımladığı bildirinin seçilmiş iradeye vurulmuş bir hançer olduğunu ancak bu tür girişimlere asla izin verilmeyeceğini söyledi.

 

AK Parti’de İl Genel Meclisi Grup Toplantısı,İl Başkanı Doğan Ünlü, İGM Başkanı Güray Parçal, Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel’in de katılımıyla gerçekleşti.

İl Başkanı Doğan Ünlü, toplantıda OSB’lerin genişlemesi, emekli amiraller tarafından yayınlanan bildiri ve Kürşat Ayvatoğlu konularında açıklamalarda bulundu.

OSB’ler

İlk olarak merkez ve Tosya OSB’lerin genişletilmesi ile ilgili çalışmalara değinen Doğan Ünlü, “Uzun zamandır takip ettiğimiz bir konuydu. Bakanlığımızdan talep ettiğimiz komisyon geçen hafta ilimize geldiler. Bu OSB’lerin komşu parsellerinde bulunan ormana ait arazilerin mevcut OSB’lere dahil edilmesine dair çalışmalarda önemli bir noktaya gelindi. Her iki OSB’yi, önümüzdeki süreçte mevcut orman arazilerinin önce Hazine’ye devredilmesi, Hazine’den de OSB’ye devredilmesi ile ilgili süreç hızlanmış durumda. Bizim buradaki hedefimiz iki OSB’nin genişletilmesi ile beraber, yaklaşık 2 bin 500-3 bin yeni istihdam kapısını aralamak olacaktır” dedi.

  1. AMİRALLER BİLDİRİSİ

Doğan Ünlü,  104 emekli amiral tarafından yayınlanan bildiri ile ilgili ise şunları söyledi:

“Emekli olmuş 104 amiral edepsizce bir bildiri yayınlayarak, bizi hedeflerimizden döndürmeye dönük bir çaba ve gayret içerisine girmişlerdir. Aziz milletimiz ülkemizde darbeler dönemini bir daha açılmamak üzere kapandığını, milli iradeden yana tavrını koyarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde olduğu gibi tankların, kurşunların karşısında dimdik ayakta durarak, kararlı duruşunu göstermiştir. Bundan sonrada göstermeye devam edecektir. Bundan sonrada bu tür girişimlere asla ve asla izin vermeyecektir. Bu 104 amiralin, bu hadsiz bildirisi seçilmiş iradeye, seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımıza, seçilmiş TBMM üyelerine ve demokrasiye vurulmuş bir hançerdir. Biz de her zaman olduğu gibi bu süreçte de, halkın özverisiyle, güvenoyu ile seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın, hem meclisimizin, hem demokrasimizin, hem milli iradenin yanında yer almaya devam edeceğiz. Duruşumuz nefesimizin sonuna kadar bu şekilde devam edecektir”.

AK Parti teşkilatı olarak bu tür muhtıralara, darbe çığırtkanlığına karşı her zaman ölmeye ve dirilmeye hazır olduklarını belirten Doğan Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugünden sonra bizi bu tür hedeflerden döndürmek isteyen girişimlere karşı, 2023-2053-2071 hedeflerimize, büyük ve güçlü Türkiye olma yolunda elde ettiğimiz tüm kazanımlara sahip çıkacağız. Bunların elimizden almak isteyenlere karşı duracağız. Bu girişimi de lanetliyoruz. Türk yargısı da bununla ilgili gerekeni yapıyor. Hiçbir şey cezasız kalmayacaktır. Herkes bunun hesabını kanun önünde verecektir. Cumhur İttifakı olarak her zaman milli iradenin yanında yer aldık. Fakat muhalefetten bu yayınlanan hadsiz bildiriyi destekleyen açıklamalar görüyoruz. Onlarında milli iradeye sahip çıkmadıklarını gördükçe, biz milletimiz adına, ülkemiz adına üzülüyoruz. Biz her zaman demokrasiden yana, milli iradeden yana, birlik ve beraberliğimizden yana hep tavrımızı ortaya koyduk. Bu süreçte de gördük ki, önceki süreçlerde olduğu gibi, hep demokrasiden dem vuran, demokrasiyi savunur gibi gözüküp bu tür söylemlerde bulunan ama söylemleri muhtıralar hazırlandığında bittiği bir muhalefet anlayışı ile karşı karşıyayız. Bu bildiriyi yayınlananlardan bir kaçının da CHP üyesi olduğunu üzülerek şahit olduk. Bu konuda Cumhur İttifakı olarak bizim duruşumuz milli iradenin yanındadır. Milletimizle birlikteyiz. Ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü tesis etmek içinde elimizden gelen çabayı da Cumhur İttifakı olarak göstereceğiz.”