20 öğretmene “Disleksi Eğitici” sertifikası

  • Öğrenme güçlüğü çeken çocukların eğitimine yönelik kursa katılıp sertifika alan 20 öğretmen, il genelindeki diğer öğretmenleri konu hakkında bilgilendirip eğitecek.
  • Vali Yaşar Karadeniz sertifika töreninde yaptığı konuşmada, “İl merkezinde ve  ilçelere gidildiğinde  de bu bilgileri diğer öğretmen arkadaşlara olabildiğince iyi bir şekilde aktarılması  ve  uygulamaya geçirilmesi çok önemli” dedi.

 

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanlığı ile Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği tarafından düzenlenen“Disleksi Eğitici Eğitimi Sertifika Programı” kursunu başarı ile tamamlayan öğretmenlere sertifikaları Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Salonu’nda düzenlenen programla verildi.

Özgül Öğrenme Güçlüğü Eğitici Eğitimi Sertifikasyon Programı kapsamında düzenlenen ve 4 gün süren eeğitimlere  farklı ilçelerden Sınıf Öğretmenliği ve Rehberlik branşlarında 20 öğretmen katıldı. 20 öğretmene sertifikaları Vali Karadeniz, Cengiz Bahçacıoğlu ve Serkan Genç tarafından verilerek öğretmenlere de başarılar dilediler.

 

Vali Yaşar Karadeniz sertifika töreninde yaptığı konuşmada, “İl merkezinde ve  ilçelere gidildiğinde  de bu bilgileri diğer öğretmen arkadaşlara olabildiğince iyi bir şekilde aktarılması  ve  uygulamaya geçirilmesi çok önemli.  Bilgi devamlı gelişiyor, yeni bilgiler ortaya çıkıyor bilgilerimizi de bu anlamda güncellememizde fayda olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Cevriye Ergül, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Ahmet Yıkmış’tan disleksi eğitici eğitimi alan öğretmenler il genelindeki tüm öğretmenlere eğitim vererek projenin yaygınlaştırmasını da sağlayacaklar.

 

CM