24 kişilik sürekli işçi kadrosuna 500’ün üzerinde başvuru

Sağlık Bakanlığı’nın Kastamonu’da istihdam edeceği 24 sürekli işçi alımı için İŞ-KUR’a yapılan müracaat sayısının 500’ün üzerinde olduğu öğrenildi.

Bakanlık, 30 Aralık 2018 tarihinde, Kastamonu’da önlisans mezunu 9 ambulans sürücüsü, en az ortaöğretim mezunu olmak üzere 9 güvenlik görevlisi (silahsız) ve 6 şoför alınacağını duyurmuştu. 31 Aralık’ta başlayan başvurular 4 Ocak Cuma günü sona erdi.

İŞ-KUR il müdürlüğüne yapılan müracaatlarda başvuru sayısının 500’ün üzerinde olduğu belirtilirken, önümüzdeki günlerde kura çekilecek.

Sınava alınacak asil adayların listesi, İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı, öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı olarak noter huzurunda kurayla belirlenecek. Kurayla aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan liste de oluşturulacak. Belirlenen asıl ve yedek aday listeleri Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün “www.yhgm.saglik.gov.tr” internet adresinde ilan edilecek.