271 yeni öğretmen geliyor

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MEB’in bu ay içerisinde yapacağı yeni öğretmen atamaları kapsamında 271 öğretmenin ilimizde göreve başlayacağını açıkladı.

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü,Belediye Başkanı Tahsin Babaşve beraberindeki heyet, seçim çalışmaları kapsamındaEğitim Bir-Sen’i ziyaret ettiler.

Doğan Ünlü siyerette yaptığı konuşmada, iktidar oldukları günden bu yana bütçede en büyük payın eğitime ayrıldığını belirtti ve “Bugüne kadar eğitimde de önemli hamleler gerçekleştirmiştir. Önümüzdeki dönemlerde de  önceliğimiz eğitim ve eğitimciler olacaktır” dedi.

Öğretmen açığı noktasında yaşanan sorunları bildiklerini belirten Ünlü,  şubat ayında yapılacak olan öğretmen atamalarında 271 öğretmenin Kastamonu’da ilk kez  göreve başlayacaklarını açıkladı.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş da, 2014 şılından bu yana çok şey ürettiklerini, her alanda olduğu gibi eğitim alanınd da a bir çok  hizmetleri olduğunu söyledi.

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Orhan Sancaktaroğlu ise “İş varsa, hizmet üretme varsa yoğunluk olacaktır. Bu yoğunluğun arasında vakit ayırdınız.Yönetimim kurulum ve üyelerim adına ziyaretiniz için teşekkür ederim” dedi.