278 delegenin 12’de 3 tercihi

AK Parti İl Kongresi’ne tek aday olarak katılacak ismin belirlenmesi sürecindeki ilk aşama geçildi. Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan başkanlığında dün gerçekleştirilen temayül yoklamasında; İl ve İlçe yönetimleri, partili belediye başkanları, il ve ilçe kadın ve gençlik kolları yönetimleri, partili yerel meclis üyeleri ile İl Disiplin ve Hakkem Heyeti üyelerinden oluşan 278 delege; 12 aday adayı arasından en çok üçer ismi tercih edebildikleri kapalı anketi cevapladı.

Aday adaylarının kendilerini tanıttığı toplantının basına açık bölümünde konuşan Hacı Turan, aday adaylarının kendilerini tanıtacağı toplantıda yapılan anketin açıklanmayacağını belirtti ve “Buradaki çalışmamız 6-7 kriterlerimizden birisi. Bundan sorna da çalışmalar ve istişareler yapacağız. Üç arkadaşımızı Genel Merkeze davet edeceğiz. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanmızın huzuruna çıkaracağız. O mülakatta kim takdir edilirse o arkadaşımız gelecek il başkanı adayımız olacak” dedi.

Hacı Turan, İl Koordinatörü Hüseyin Devecioğlu’nun da katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, yeniden aday olmamam kararı alan İl Başkanı Av. Halil Uluay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, partilerinde bir değişim yaşandığını belirtti ve “Partimizde ve davamızda birlik ve beraberliği devam ettirebilmek önemlidir. Ben varsam herşey güzel, ben yoksam herşey kötü anlayışı bizde yoktur, olmayacaktır. Allah’a şükrolsun bugüne kadar da böyle bir sorun yaşamadık” diye konuştu.

İL BAŞKAN ADAY ADAYLARI

Mehmet Ataş (İGM Üyesi), Hakan Aydoğan (İşadamı), Ufuk Ayvacı (Sendikacı), Cevdet Çelik (İşadamı), Nurullah Doğanoğlu (Kastamonu Bilgisayar), Serdar Kulaksızoğlu (Mali Müşavir), Yaşar Özdemir (SMMMO Başkanı), Tamer Tafracı (Avukat), Tacettin Tan (İşadamı), Doğan Ünlü (İşadamı), Devlethan Yazımcı (Avukat), Tuncay Yılmaz (Avukat).