3 muhtardan 3 talep

Merkez İlçe Muhtarlar Toplantısı

Beyçelebi Muhtarı Cozuroğlu, Olukbaşı için sinyalizasyon ve yaya geçidi düzenlemesi; Esentepe Muhtarı Karandı, Doğu Çevre Yolu bağlantısının yenilenmesi; Honsalar Muhtarı Boyacı da mezarlıklardaki demir kapıların çalınması sorununa çözüm talebinde bulundu.

Merkez ilçe muhtarlar toplantısı Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz başkanlığında yapıldı.

Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda Beyçelebi Mahallesi Muhtarı Rıfat Cozuroğlu, Olukbaşı’na sinyalizasyon ve yaya geçişleri ilgili taleplerinin olumsuz geldiğini söyleyerek, söz konusu durumun elzem olduğunu ve bu bölge için bir çalışma yapılmasını istedi.

Cozuroğlu ayrıca, mahallesinde bulunan Sağlık Ocağı mevkiinde de geçişlerin sağlıklı yapılabilmesi için bir düzenleme yapılmasını talep etti.

Esentepe Mahallesi Muhtarı Recai Karandı ise mahallesi ile Doğu Çevre Yolu bağlantısında sorunlar olduğunu ve belediyenin acilen bu yolu yenilemesi gerektiğini söyledi.

Karandı, “Eskiden okula devam etmeyen öğrencileri okul yönetimleri bize soruyor, bizimle birlikte ailelerine gidilip görüşülüyor, öğrencilerin takibi yapılıyordu. Fakat bu sene okula devam etmeyen öğrencileri takip eden olmadı. Okula gitmeyen öğrencilerimizin takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Honsalar Mahallesi Muhtarı Ramazan Boyacı ise mezarlıklardaki demir kapıların çalındığını belirterek, bu hırsızlığa bir çare bulunmasını talep etti.

Muhtarların talepleri üzerine söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Öz ise Beyçelebi Mahallesi’nin talepleri konusunda çalışmalar yapacaklarını söyledi. Esentepe Mahallesi’nin talebi üzerine de, “Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde de hızlı bir şekilde yol çalışmamız devam ediyor. Esentepe Mahallesi için de bir ön çalışma yapılıyor” dedi.

Honsalar Mahallesi Muhtarı Ramazan Boyacı’nın dile getirdiği mezarlıktan hırsızlık olayına da değinen Öz, “Bu konuda çalışma yapıyoruz. İlla ki bu konuda sonuca varacağız. Hırsızlıktan dolayı öyle bir sıkıntı içindeyiz, bir şey söylemek, atıfta bulunmak istemiyorum. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.