3 ölümlü kanlı olayda 3 TUTUKLAMA

  • Germeç’te cuma akşamı meydana gelen ve 3 kişinin ölümü, iki kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kanlı olayla ilgili olarak gözaltına alınan üç kişi tutuklanırken, bir kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Germeç’te yaşanan ve iki kardeş ve bir amcaoğlunun silahla vurularak öldürüldüğü, iki kişinin de yaralandığı dehşet verici kanlı olayın ardından gözaltına alınan üç kişi tutuklandı.

Olay, Taşköprü Kızılcaören köyünde yaşayan ve aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan iki ailenin üyelerinin uzlaşmak amacıyla Germeç’teki (Alatarla) bir iş yerinin önünde buluşması sonrasında yaşanmıştı.

Uzlaşma görüşmeleri esnasında çıkan tartışma bir anda büyümüş ve işin içerisine silahların girdiği olayda Süleyman Doğan (49) ve kardeşi Ertan Doğan (32) olay yerinde, amcaoğlu Namık Doğan (48) ise kaldırıldığı Kastamonu Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.

Ağır yaralanan Hasan Doğan (78) ile Satı Doğan’ın (30) tedavilerine Kastamonu Devlet Hastanesi’nde devam edilirken, olayın şüphelileri olarak gözaltına alınan  A.Y, S.Y. ve K.Y geniş güvenlik önlemleri altında getirildikleri Taşköprü Adliyesi’nde çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili bir kişinin de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.