4 ay sonra…

  • Sinop Türkeli’de balıkçılar tarafından sahilde bulunan cesedin adli tıp incelemesinde Bozkurt’taki selde kaybolan 39 yaşındaki Orhan Kalabalık’a ait olduğu tespit edildi. Orhan Kalabalık, selde yıkılan Ölçer apartmanında ikamet ediyordu.
  • Sele ikamet ettikleri binada yakalanan Kalabalık ailesinden 33 yaşındaki anne Selver ve 11 yaşındaki oğlu Arda’nın cansız bedeni ekiplerin çalışmasının ardından afetten birkaç gün sonra bulunmuş, baba Orhan Kabalık ile oğlu Yusuf’un bulunması için arama çalışması başlatılmıştı. 4 kişilik Kalabalık ailesinden 6 yaşındaki Yusuf’un cenazesine ise halen ulaşılamadı.

 

Sinop Türkeli’de balıkçılar tarafından sahilde bulunan cesedin adli tıp incelemesinde Bozkurt’taki selde kaybolan 39 yaşındaki Orhan Kalabalık’a ait olduğu tespit edildi.

Türkeli’nin Güzelkent köyü sahilinde karaya vuran bir ceset bulunmuştu. DNA incelemesi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderilen cesedin, araştırmalar neticesinde Bozkurt’ta 11 Ağustos’taki sel felaketinde çöken Ölçer Apartmanı’nda ikamet eden ve o günden bu yana kayıp olarak aranan 39 yaşındaki Orhan Kalabalık’a ait olduğu tespit edildi.

Cesedin kimlik tespitinin yapılmasıyla Bozkurt’ta selde kaybolanların sayısı 7’ye düştü. Orhan Kalabalık, eşi Selver, oğlu Arda ve Yusuf’la birlikte selde yıkılan Ölçer Apartmanı’nda yaşıyordu.

Sele ikamet ettikleri binada yakalanan Kalabalık ailesinden 33 yaşındaki anne Selver ve 11 yaşındaki oğlu Arda’nın cansız bedeni ekiplerin çalışmasının ardından bulunmuş, baba Orhan Kabalık ile oğlu Yusuf’un bulunması için arama çalışması başlatılmıştı. Aileden 6 yaşındaki Yusuf’un cenazesine ise halen ulaşılamadı.

Orhan Kalabalık’ın cenazesi dün ikindi namazına müteakip Bozkurt Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

AA