5 kişilik aile evsiz kaldı

Doğanyurt Aşağımescit köyünde çıkan yangında Yaşar ailesinin yaşadığı iki katlı ahşap ev yanarak kül oldu. Doğanyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan destekle hayatlarını sürdüren 5 kişilik Yaşar ailesinin yangın sırasında komşu köydeki mevlide gittikleri öğrenildi.

Doğanyurt’ta çıkan yangında 5 kişinin yaşadığı ahşap ev kullanılamaz hale geldi. İlçeye bağlı Aşağımescit köyünde meydana gelen olayda 2 katlı ahşap evde yangın çıktı. 46 yaşındaki Alaattin Yaşar’a ait olan evde elektrik kontağından çıktığı düşünülen yangın, rüzgarında etkisiyle kısa sürede tüm evi sardı. İlk olarak komşuları ve köy sakinlerinin kovalarla müdahale ettiği yangına daha sonra Doğanyurt Belediyesi’ne ait itfaiye ekibinin katılmasına rağmen ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Eşi ve 3 çocuğuyla evsiz kalan Alaattin Yaşar’ın yangın sırasında komşu köydeki kayınvalidesinin mevlidine gittikleri öğrenildi.
Sosyal güvencesi olmayan ailenin Doğanyurt Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan yardım aldığı ve zor şartlara yaşamlarını sürdürdükleri öğrenildi.