600 kişiye 9 aylık istihdam

  • Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında, İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine bağlı resmi okulların bakım, onarım ve temizlik işlerinde 600 personelin 9 ay süreyle istihdam edileceği duyuruldu. Geçici süreli istihdam için başvuruların başladığı ve 14 Eylül 2018 Cuma günü sona ereceği açıklandı.

 

Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 2018-2019 öğretim yılında İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüklerine bağlı resmi okulların bakım, onarım ve temizlik işlerinde 600 personelin 9 ay süreyle istihdam edileceği duyuruldu. Geçici süreli istihdam için başvuruların başladığı ve 14 Eylül 2018 Cuma günü de sona ereceği açıklandı.

İş-Kur ile İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlükleri arasında imzalanan protokollere göre programlar 1 Ekim 2018’de başlayacak, 28 Haziran 2019’da sona erecek. Başvuru yapan işsiz vatandaşların işe yerleştirilmeleri liste yöntemi ile gerçekleştirilecek.

Başvuru yapmak isteyen kişilerin İŞ-KUR’a kayıtlı işsiz olması, programa müracaat ettiği tarihte 18 yaşını bitirmiş olması, emekli ve malul maaşı almaması, açık öğretim hariç öğrenci olmaması, SGK kayıtlarına göre çalışıyor olmaması gerekiyor.

İstihdamında güçlük çekilen kadınlar, 35 yaşını bitiren erkekler, engelliler, eski hükümlüler ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan müracaatçılar “birinci liste”, bunlar dışında kalanlar ise “ikinci liste” olacak şekilde değerlendirmeye tabi tutulacak. Birinci listedeki adayların tamamı için işlem yapılmadan İkinci Liste adayları değerlendirmeye alınmayacak. Toplum Yararına Programları’na Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilecek.

Vatandaşların müracaatlarını Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne, Merkez ve ilçelerdeki hizmet noktalarına, şahsen yada www.iskur.gov.tr internet sitesinden yapabilecekleri, daha ayrıntılı bilginin ise Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden veya 444 75 87 numaralı telefondan edinilebileceği belirtildi.