7 yıldır köprülerinin yapılmasını bekliyorlar

  • Cide Gündoğan köyünde bulunan köprü 2015 yılında yaşanan selde hasar görünce trafiğe kapatıldı. Ancak o tarihten bu tarafa köprüyü yenilemek için hiçbir girişimin bulunulmadığını belirten köy muhtarı Mehmet Ali Zengin, “Vatandaşlar arazilerinden ve köy mezarlığına ulaşmak için bu köprüden geçmek zorundalar. Köprümüz bu hale geldikten sonra 5 kaymakam değişti. Her yıl dilekçelerini yenilediğimiz halde yaptıramadık” dedi.

 

Cide Gündoğan köyünde 2015 yılında yaşanan sel afetinde hasar gören köprü, ilçe kaymakamlığı tarafından araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

O tarihten sonra zarar gören köprü için hiçbir çalışma yapılmamasına köy muhtarı Mehmet Ali Zengin ve Gündoğan köyü sakinleri isyan etti.

5 mahallesi bulunan ve yaklaşık 300 hanenin bulunduğu Gündoğan köyünün merkezine ve mezarlığına geçişi sağlayan köprü için çalmadık kapı bırakmadıklarını ifade eden köy muhtarı Mehmet Ali Zengin, 7 yıldır sonuç alamadıklarını belirtti.

 “5 Kaymakam değişti”

7 yıldır çalmadık kapı bırakmadıklarını anlatan köy muhtarı Mehmet Ali Zengin, “2015 yılında yaşanan selde köprümüz zarar gördüğü için kullanılamaz hale geldi. Yetkililer yaşanan sel afetinden sonra geçiz izni vermediler. Biz de köprüyü kapattık ama vatandaşlar arazilerinden ve cenazelerinden dolayı bu köprüden geçmek zorundalar. Köprümüz bu hale geldikten sonra 5 kaymakam değişti. 2015 yılından bu yana biz köprümüzün her yıl dilekçelerini yenilediğimiz halde yaptıramadık” dedi.

 

Mehmet SALMAN