Abana sahil tahkimatında YENİDEN İHALE HAZIRLIĞI

Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül, “Abana için sahil tahkimatı projesi ilçemiz için büyük önem taşıyor. Müteahhit firma 5 yıl içerisinde çalışmalar gerçekleştirdi, beton blokları hazırladı ancak onların denize indirilmesi noktasında eksik kaldı. Yasal sürecin tamamlanmasıyla mevcut müteahhitle yeni yılda bağımızı kopardık. Hızlı bir şekilde ihale sürecine hazırlanıyoruz. Yeni firma ile bu yaz işlemlerin yarısının bitmesini planlıyoruz” dedi.

Sel afeti sonrası Bozkurt’un lojistik üssü olduklarını da kaydeden Abana Belediye Başkanı Yunus Akgül, altyapı çalışmalarına hız verdiklerini bildirdi.  15 milyon değerindeki kanalizasyon altyapı çalışmalarının yüzde 60’nın tamamlandığını açıklayan Akgül, su altyapısı ve biyolojik arıtma tesisi için süreçlerin devam ettiğini belirtti.

İstamonu’yu açıklamalarda bulunan Yunus Akgül şunları söyledi:

“Sen afetinde sanayi sitemiz ve halı sahamız tamamen kullanılmaz hale gelirken, en büyük zararı araç parkımız gördü; belediyemizin 17 aracı denize gitti.  Yeni araçlar almaya çabalıyoruz. Halkımızın pandemi ve afet sonrası yaşadığı travmayı düşünerek bu sene belediye gelirlerinin hiçbirine zam yapmadık. İmkânlarımız sınırlı, yenilenme süreci zaman alıyor.”