Abana ve Bozkurt’ta plajlarda denetim

  • Abana ve Bozkurt’ta plaj, restoran ve kafeteryalarda denetim gerçekleştirildi. Uyarılan işletmelere, ihlallerin tekrarlaması durumunda 1-3 gün süreyle faaliyet durdurma cezası verileceği hatırlatıldı.

 

Abana ve Bozkurt’ta İçişleri Bakanlığı’nın “Nişan/Nikah, Düğün, Sahil Bölgeleri Denetimleri” genelgesi kapsamında sahil hattında denetimler gerçekleştirildi.

İlçelerdeki sahil hattındaki plaj, otel, restoran ve kafeteryalarda gerçekleştirilen denetimlerde özellikle maske takma konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Kurallara aykırılık tespit edilerek uyarılan işletmelere, tekrar yapılacak denetimler sırasında da aykırılıkların tespit edilmesi halinde İçişleri Bakanlığı genelgesi hükümlerine göre 1-3 gün süreyle faaliyetin durdurulması cezası uygulanacağı konusunda uyarılarda bulunuldu.

Kaymakam Tarık Buğra Seyhan, denetimlerin sıklıkla devam edeceğini söyleyerek; “4-5 aydır gece gündüz demeden sizlerin sağlığı için mücadele veriyoruz. Bunca emek heba olmasın. Kendimizin, sevdiklerimizin ve toplumumuzun sağlığı için tedbiri elden bırakmayalım. Kurallara uyalım, salgını hafife almayalım. Maskemizi takmadan dışarıya çıkmayalım, fiziki mesafeye ve hijyene her zamankinden daha çok riayet edelim. Sağlık için hepimiz için” dedi.