Abana’da barınak ağzı genişletiliyor

Abana Balıkçı Barınağı’nın ağız kısmı genişletiliyor. Geçtiğimiz haftalarda kapanma tehlikesi nedeniyle balıkçıların sezonda mağdur olmaması için Abana Belediyesi tarafından yaklaşık 25 bin lira maliyetle 7 bin ton kum çıkarılan balıkçı barınağının ağız kısmında genişletme çalışmalarına başlandı.

Belediye Başkanı Yunus Akgül’ün girişimleri neticesinde benzer sorunların tekrar yaşanmaması için Devlet Su İşleri’ne ait sallama adı verilen ağır kazı makinesi ilçeye getirildi.

Giriş ve çıkışların sağlandığı ağızda sığ alandan başlatılarak genişletme çalışmalarının sürdürüldüğü balıkçı barınağına daha büyük teknelerin de girmesi sağlanarak ekonomik açıdan ilçeye katkı oluşturulması amaçlanıyor. Belediye Başkanı Yunus Akgül, yaptığı açıklamada, balıkçı barınağının daha iyi şartlarda hizmet verebilmesi için çalışma yaptıklarını söyledi. Abana’nın balıkçı barınağından daha çok faydalanabilecek bir konumda olduğunu ifade eden Akgül, “Balıkçılarımızın mevcut barınağımızdan daha iyi koşullarda faydalanabileceği, bölgemizde avlanan diğer balıkçılarımızın da kolaylıkla girip çıkabileceği bir barınak oluşturacağız. Bu konuda gerekli proje ve görüşme çalışmalarımız devam ediyor” dedi.