Acacia’dan Çevre Haftası etkinliği

  • Çalışanlara ve öğrencilere yönelik düzenlenen çevreyi korumanın önemi temalı tiyatro gösterilerini iki gün boyunca 450 kişi izledi.
  • Bu konudaki hassasiyeti vurgulanan şirket, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

 

Acacia Maden, Çevre ve İş Güvenlik Haftası’nda, üretim faaliyetini sürdürdüğü Hanönü’nde tiyatro gösterisi düzenledi.

Çalışanlarına ve Hanönü Çok Programlı Anadolu Lisesi Maden Teknolojileri Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen ve “Her hafta ISG ve Çevre Haftası” sloganıyla hazırlanan “İş Güvenliği ve Çevre Konularını İçeren Farkındalık ve Davranış Değişikliği” temalı tiyatro gösterisine Hanönü Kaymakamı, Hanönü Belediye Başkanı, Acacia Maden personeli katıldı.

 

Ayrıca Acacia Maden tarafından Çevre Haftası nedeniyle Hanönü’de bulunan İlköğretim ve Ortaokul öğrencilerine yönelik olarak da “Çevremizi Koruyalım” temalı tiyatro gösterisi düzenlendi. İki gün boyunca 5 seans olarak gerçekleştirilen tiyatro etkinliğine 450 kişi katıldı. Tiyatro gösterisinin ardından öğrencilere Türkiye Madenciler Derneği Minik Madenci Dergisi, çam tohumu ve geri düştürülebilen malzemelerden yapılmış hediyeler dağıtıldı.

 

“Doğayla Uyumlu Sürdürülebilir Madencilik”

Acacia Maden İşletmeleri’nin, yürütmekte olduğu tüm çalışmalarında çalışanlarının, yüklenicilerinin, ziyaretçilerinin ve bölge halkının kişisel sağlık ve güvenliğini azami derecede önemsediği belirtildi.

Yapılan açıklamada, yedi yıllık inşaat ve üretim dönemi boyunca etkin iş güvenliği önlemleri sayesinde önemli bir iş kazası meydana gelmediği belirtilirken, çevrenin korunmasına yönelik çalışmalar kapsamında uzman akademisyenler tarafından biyoçeşitlilik çalışmalarının yürütüldüğü de ifade edildi.

Şirketin, bünyesindeki atıkları kontrol altına alarak, gelecek nesillere temiz, gelişmiş bir Türkiye ve yaşanılabilir bir dünya bırakmak için Acacia; “Sıfır Atık” prensibi kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandığı da vurgulandı.