“Acısını hâlâ yüreklerimizde taşıyoruz”

Türkiye Harp Mâlulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, bölücü terör örgütü PKK’nın 5 Temmuz 1993’te Erzincan’ın Başbağlar köyünde gerçekleştirdiği katliamın 27. yılı dolayısıyla yayınladığı mesajda, menfur olayın acısınınhâlâ yüreklerde taşındığını söyledi.

Satıoğlu, mesajında şöyle dedi:

“Bundan 27 yıl önce, ülkemizin vatansever illerinden Erzincan Kemaliye İlçesine bağlı Başbağlar Köyünde gerçekleştirilen menfur katliamın acısını halen yüreklerimizde taşıyoruz. 28 kişiyi köy meydanında toplayarak kurşuna dizen ve 5 kişiyi ateşe verdiği evlerde katleden PKK’lı katiller geride 33 şehit, 30 dul kadın, 100’e yakın yetim çocuk bıraktılar.

Bu katliamla bizleri bölebileceklerini, korkutabileceklerini hayal eden PKK’lı hainler bunda çok yanıldılar. Maksatlarına ulaşmaları ihtimal dahilinde olmayan katiller, bu ülke insanının inanç sisteminden, bayrağına olan sevdasından, habersizdiler.

Vatanına, milletine, devletine sadık, bayrağı için, ülkesi için canını feda edecek, tarihi kahramanlıklarla dolu milletimiz, Başbağlar katliamı gibi olayları yüreğine gömmüş, dimdik ayakta durmuş ve şehitlerinin bir damla kanını bile yerde bırakmamak için ant içmiştir.

Böyle vatanına sevdalı, korkusuz, kahraman milletimiz olduğu sürece Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.’

Bu duygu ve düşüncelerle başta 33 şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâdediyoruz.”