“Aday değilim, ama..”

AK Parti 26. Dönem milletvekili olan Murat Demir, son günlerde isminin Kastamonu ve Tuzla belediye başkanlığı adaylığı ile anılması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.Hiç bir il veya ilçeye aday olmayacağını açıklamasında ifade eden Murat Demir, sadece partisinin görev vermesi ve Cumhurbaşkanı’nın emirleri doğrultusunda hareket ederek, “Bir talimat geldiğinde ise asla Cumhurbaşkanımızı mahcup etmeyeceğimi, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne layık olarak görevimi yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Murat Demir, açıklamasında şunları ifade etti:

“Tüm zaman ve mesaimi AK Parti davasına adamış biri olarak, bu süreçte sadece partime, genel başkanımız sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın prensipleri ve davasına, Adalet ve Kalkınma Partimize layık olamaya çalışan acizane Murat Demir’im. Liderimizi asla mahcup etmeyerek 26. dönem Kastamonu milletvekilliğini onurla ve şerefle 3 yıla yakın bir zaman görevimi yaptığıma inanıyorum. 24 Haziran seçimlerinde de yine Kastamonu’dan 3. sıra adayı olarak görev yapmaktan onur duyduğum partimizle seçimlere girdim.Her şerde bir hayır olduğuna inanan biri olarak yoğun çalışmalarımız sonucu seçilemedik.

Şahsım adına hiç üzüntülü değilim. Sadece her zaman inandığım AK Parti’nin 3 – 0 yapamayışı bizleri üzmüştür. Biz her ne kadar seçilememiş olsak ta bu memlekete hizmete devam edeceğiz. Son zamanlarda özellikle İstanbul Tuzla ve Kastamonu merkez Belediye Başkan aday adaylığımız oldukça konuşulmaktadır. Öncelikle bizleri bu makamlara layık gören herkese teşekkür ediyorum. Şu iyi bilinmeli ki şu an gerek İstanbul Tuzla gerekse Kastamonu’da belediye başkanlarımız var ve görevlerini icra ediyorlar. Şu da net bir şekilde bilinmeli ki Murat Demir 26 Dönem milletvekilidir. Murat Demir olarak hiç bir il ve ilçeye aday adayı olmayacağımı belirtmek isterim. Sadece partimin şahsıma bir görev vermesi durumunda partimiz ve Cumhurbaşkanımızın talimat ve emirlerini yerine getireceğimi herkesin bilmesini isterim. Bir talimat geldiğinde ise asla Cumhurbaşkanımızı mahcup etmeyeceğimizi, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne layık olarak görevimi yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler görev adamıyız, görevin küçük veya büyüklüğünü asla yadırgamayız. Biz gerekirse mahalle başkanlığı dahil her görevi değerli kılar, verilen görevi, sorumluluğu çerçevesinde kutsal olarak kabul ederiz. Her hangi bir görev verilmese de bu dava var olduğu sürece hizmet etmekten geri durmayız. Bu günümüze hamd ediyoruz, şükrediyoruz. Mevla’m neylerse güzel eyler.”