Aday tanıtımında konuştular

AK Parti’nin, Bakan Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısında İl başkanı Doğan Ünlü, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile partinin yeniden aday gösterdilen üç milletvekili Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir de birer konuşma yaptı.

İl Başkanı Doğan Ünlü, “Yolumuza koşar adımlarla devam edeceğiz. Sahada aldığımız izlenim bizi mutlu ediyor. Milletvekillerimiz seçildikleri zaman yeni Türkiye için bizimle birlikte çalışacaklar. Bizim Kastamonu için yapacak daha çok şeyimiz var. Çok hızlı hizmetlerin yapılacağı süreç bizi bekliyor. Türkiye büyüyecek, Kastamonu büyüyecek. Bizim eleştirilecek hiçbir yanımız yok. Bizim söz verip de yapmadığımız bir şey yok. Her Bakan Kastamonu’muzun Bakanı” diye konuştu,

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, seçimle ilgili benzeri düşünceleri dile getirdiği konuşmasında Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Özlü’ye Kastamonu’ya olan desteklerinden dolayı teşekkür etti ve “Bunlardan bir tanesi merkezdeki sanayi sitelerinin Maslak Sanayi Kooperatifinize verdiğini destek. Onun da son aşamasına geldik. Çok yakın zamanda yeri tescillenecek. Ciddi adımlar atılıyor. Kastamonu’yu da sanayinin taşınması ile ilgili olarak 10 ilin arasına aldınız. Organize Sanayi Bölgesi içinde çalışmalar başladı. Yerli otomobilden de Kastamonu’ya bir pay düşmesini bekliyoruz. Bu konuda da duyarlı davranacağınıza inanıyorum” dedi.

Milletvekili Murat Demir, “Yaklaşık bir haftadır aktif olarak sahalardayız. Aldığımız izlenimler çok olumlu. 1 Kasım atmosferinden daha güzel bir atmosfer var. Çünkü halkımız istikrarı düşünüyor.Başkaları ne anlatırsa anlatsın; ama Ak Parti’nin verdiği her sözü tutacağını biliyor. Şunu da söyleyebilirim: 2,5 yıllık süreçte 3 milletvekilinin Kastamonu’ya neler kazandırdığını daha bilmeyenler vardır ama bizim teşkilatımız biliyor. Sadece 2,5 yıl içinde 3 tane milletvekilinin kazandırdığı yatırım rakamı 9 milyarı aşkın…” diye konuştu.

Milletvekili Metin Çelik de konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Benim Kastamonulu hemşerilerimizden bir isteğim var. Bugüne kadar olduğu gibi Kastamonu’da 2002’den itibaren her seçimde üzerine koyarak cumhurbaşkanımıza ve AK Partimizi destek olarak bugünlere geldik. İnşallah 1 Kasım’daki sonucu Kastamonulu hemşerilerimiz tekrarlayacaklardır. Buna gönülden inanıyorum. Bunu sadece hizmetlerimize bakarak değil, hizmetlerimizin engellenmesine dönük hadiselere bakarak ta yapacaktır. Büyük Türkiye’nin önü kesilmek isteniyor. İnşallah bütün bunlara 24 Haziran’da dur diyen bir Kastamonu, dur diyen bir Türkiye olacaktır.”

AK Parti’nin en kıdemli milletvekili ve birinci sıra adayı Hakkı Köylü ise, Kastamonuluların partilerine verdiği gönül desteğinin yüksek olduğunu kaydedip, salondaki partililerine, “Değerli kardeşlerim, sizler bu partiye gönül veren insanlarsınız. Gecenizi gündüzünüze katarak çalışıyorsunuz. Bu gönüllük meselesidir. Bu istekle olur, gönülden gelen bir arzuyla, şevkle olur. Bizi sorarsanız biz de çalışıyoruz. Ama biz maaş da alıyoruz. Belki aldığımız maaş eksik olabilir, yetersiz de olabilir ama biz alıyoruz bir şeyler. Fakat siz onu da almıyorsunuz. Burada asıl takdir edilecek olan gerçekten sizlersiniz. Bu gayrete, isteğe devam edeceğiz eksik bırakmayacağız” diye konuştu.

Köylü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu seçimde Cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğiz. Sizlerin katkısıyla ve çalışmasıyla olacak. Hepimiz çalışacağız. Şunu ifade etmek istiyorum, ortalıkta çok dolaşıyor çünkü. Bazen bizim partimizin içinden bile duyuyoruz. Çok yanlış bir şey. Cumhurbaşkanımıza oy vereceğiz, Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz ama milletvekili seçiminde de şu partiye oy versek daha iyi olmaz mı gibi düşünceler var. En büyük tehlike burada. Cumhurbaşkanını ister seçin ister seçmeyin. Eğer arkasında güçlü bir milletvekili desteği yoksa hiç bir işe yaramaz.  Neden yaramaz onu söyleyeyim. Eskiden koalisyon hükümetleri vardı. Hükümet milletvekillerinin çoğunluğu ile yürürdü. Şimdi burada koalisyon yok. Cumhurbaşkaanı seçtik ama mecliste azınlıktayız, çoğunluk değiliz. Neler olur anlatayım. Cumhurbaşkanı hükümeti çıkardığı kararnamelerle ve meclisten çıkarılan kanunlarla yönetir. Cumhurbaşkanının çıkardığı kararnameler meclise geldiği zaman eğer mecliste çoğunluğu yoksa iptal edilir. Hadi diyelim ki ‘mevcutla idare edeyim’ dedi. Şimdi bol keseden atan partiler var. Hükümeti zora sokmak, hükümeti batırmak için istedikleri kanunu çıkarabilirler. Cumhurbaşkanının çıkardığı kararnameler iptal edildiği gibi, AK Parti mecliste hiç bir kanun da çıkaramaz. Bugüne kadar çıkarılmış olanların birçoğunu da iptal edebilirler. En büyük tehlike burada, biz bunu anlatmalıyız çevremizdekilere. 7 Haziran’dan sonraki duruma düşeriz. Bu işin iki kanadı var. Biri cumhurbaşkanı, diğeri Meclistir. Birini diğerine tercih etme imkanımız yok. İnşallah bu seçimde de halkımızın desteğiyle yeniden 3-0 yapacağız. Bundan hiç bir endişemiz yoktur.”