“Adaylık talebim yok“

  • AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partisinin İGM üyeleriyle yaptığı grup toplantısında yaptığı konuşmada, yerel seçimler öncesinde belediye başkanlığına adaylığı olup olmayacağı şeklindeki soruya, “İl Başkanı olarak belediye başkanlığı konusunda genel merkezden bir talebim olmadı. Ben genel merkezime il başkanı olarak devam etmek istediğimi, belediye başkanlığı gibi düşüncem olmadığını söyledim” diye cevap verdi.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, dün partisinin İl Genel Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan İl Başkanı Doğan Ünlü, yaklaşan yerel seçimler öncesinde belediye başkanlığına aday olup olmayacağı yönündeki bir soruya, “Yaklaşık 1 yıldır İl Başkanı’yım. İl Başkanı olarak belediye başkanlığı konusunda genel merkezden bir talebim olmadı. Ben genel merkezime il başkanı olarak devam etmek istediğimi, belediye başkanlığı gibi düşüncem olmadığını söyledim” dedi.

Araç’a bağlı iki köyün hizmet alamadıkları gerekçesiyle Karabük’e bağlanmak için referanduma gitmelerini de değerlendiren Doğan Ünlü, “Karabük’e bağlanmak için referanduma giden köylülerle konuşacağız. Kastamonu nüfusuna bağlı olmanın özelliklerini anlatacağız. Dertlerini dinleyeceğiz, çözüm yolları üreteceğiz.  Sinop, Karabük, Çankırı AK Parti hükümeti zamanında gelişmesi ortadadır. Diğer iller Kastamonu’nun ilerlediğini söylüyorlar. Kastamonu’nun yakaladığı ivme gıpta ile bakılıyor” diye konuştu.

Pegasus’un seferlerini iptal etmesi sonrasında bir takım görüşmeler gerçekleştirdiklerini de söyleyen Ünlü, “Özel bir şirket olduğu için kararlarını değiştirmek zor oluyor. Ama Anadolu Jet firmasıyla görüşmek istiyoruz. İnşallah Anadolu Jet’ten olumlu bir sonuç bekliyoruz. Hava şirketleri karlılık oranı ve yolcu sayısına bakıyorlar” dedi.

Özel İdare tarafından yapılmakta olan programların sonuna geldiklerini de söyleyen Doğan Ünlü, “Bu yıl grup yollarımızı sıcak asfaltla buluşturduk. Şehirler arasında olan kaliteyi sıcak asfaltla köylerimize taşımış olduk. Yollarımız vatandaşlarımıza ve köylülerimize hayırlı olsun” dedi.

Doğan Ünlü, ülke gündemine dair ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemiz üzerinde oynanan ekonomik oyunu bir bir bozmaya başladık. Dolar kuru birçok manipülasyonlara rağmen geriledi ve gerilemeye devam ediyor. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Doların dış baskı ile yükselişini engellemiş durumdayız.  Maliye Bakanımız tarafından açıklanan ekonomik pakette hem piyasalarımız rahatlayacak hem de esnafımız faydalanacak. Birçok konuda alınan bu kararlar ekonomimiz üzerindeki oyunları yok etmeye yöneliktir. Türkiye üzerinde oynanan oyunlarda biz mücadeleye devam edeceğiz. Mücadelemiz bitmeyecektir. Dış güçlerin oyunlarını güçlü lider, güçlü AK Parti ve güçlü bir iktidar sayesinde bozacağız. Geçen sene Kastamonu en fazla ödeneği aldı.  Gerekli  kişilerle konuşarak Kastamonu’ya en fazla ödeneği almayı hedefliyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbul’da açılan  havalimanımız bizim için çok anlamlı. Türkiye en büyük havalimanını yapıyor. Almanya havalimanını bitiremezken, Türkiye havalimanını bitirdi. Bu Türkiye’nin gücünü, istikrarını gösteriyor.  Gezi Parkı eylemlerinde havalimanı pazarlık konusuydu. Bunu engellemeye çalışanlar Gezi Parkı eylemleri çıkararak üçüncü havalimanımızın yapılmasını istemiyorlardı. Gezi Parkı eylemlerinde köprü, havalimanı, nükleer santralin yapılmasını istemediklerini söylediler. Gezi Parkı tamamen bahaneydi. Türkiye’nin ilerlemesini, güçlenmesini istemeyenlerin oluşturduğu eylemdi. Allah’a şükür o eylemi de 15 Temmuz’u da geçirdik. Ekonomik saldırıyı da geçiştiriyoruz. Aziz millet ve kararlı AK Parti hükümetiyle birlikte tüm zorlukların içinden çıkacağız.”