Ağaçlar devrildi; araçlar zarar gördü

Kastamonu'nun Karadeniz sahilindeki ilçeleri Abana ve Çatalzeytin'de saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan rüzgar, yaşamı olumsuz etkiledi. ( Semih Yüksel - Anadolu Ajansı )

Meteoroloji’nin yaptığı uyarı sonrasında dolu yağışı Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerimizi vurdu. Ayrıca şiddetli rüzgar da Küre Dağları ve sahil bölgemizde hayatı felç etti.

Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde şiddetli yağış ve dolu etkili oldu. ( Mehmet Çakır – Anadolu Ajansı )

Pınarbaşı’nda öğleden sonra aniden bastıran yağışa dışarıda bulunan vatandaşlar hazırlıksız yakalandı. İlçenin tamamı dolu nedeniyle adeta beyaza büründü. Yollarda yürüyenlerden bazıları, iş yerleri ve kapalı alanlara sığındı.

Aynı şekilde Azdavay’da da dolu yağışı etkili oldu. Otomobillerde hasar oluşurken, bazı ağaçlar ise rüzgar nedeniyle devrildi.

Pınarbaşı Belediye Başkan Vekili Mehmet Çakır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede öğleden sonra başlayan dolunun hayatı olumsuz etkilediğini söyledi. Önce yağmur ve fırtınanın etkili olduğunu aktaran Çakır, “Ardından misket büyüklüğünde dolu yağmaya başladı. O kadar şiddetliydi ki her yer bembeyaz oldu.” dedi.

 

(AA-Haber Servisi)