Ahlaksızlar!

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde kısıtlı imkanlarla Kastamonu’yu temsil eden Ferko Ilgaz Kastamonu Basketbol Spor Kulübü, önceki akşam İstanbulgücü ile oynadığı maçta akla gelmeyecek bir büyük çirkinliğin, bir ahlaksızlığın, bir alçaklığın ve ihanetin hedefi oldu.

Rakip takım yöneticilerinin 25’er lira vererek tribünlere getirdiği şehrimizde okuyan bir grup lise öğrencisi İstanbulgücü’nü desteklemekle kalmadı, bir de Kastamonu’yu temsil eden Ferko KBSK’nın sporcularına hakarete varan aleyhte tezahüratta bulundu.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek Ferko KBSK formasını giyen ve Kastamonu’yu temsil eden basketbolcularımız, kendilerini desteklemek için salona geldiklerini düşündükleri grubun İstanbulgücü’nü desteklemeleri karşısında büyük şok yaşadı.

Ferko KBSK’lı Neslihan Külekçi, yaşanan çirkinlik karşısında tepkisini, “Ben böyle bir rezilligi basketbol hayatım boyunca ne gördüm ne de işittim. Salona ilk geldiklerinde gerideyiz, bizi toparlamaya geldiler zannettim. ‘Helal olsun’ dedim.. Ama baktım rakip takımı destekleyip bizi yuhalıyorlar. Her yuhladıklarında nasıl utandığımı anlatamam. Yazıklar olsundan başka diyecek söz bulamıyorum. ‘Bu takım bu şartlar altında çok iyi yerde diyebiliyorum’ bu saatten sonra. Belki üzüleceksiniz satın alınan insanlar, ama biz ligden düşmüyoruz. Bu ligde savaşıyoruz ve savaşacağız. Bizi gönülden destekleyenlere sonsuz tesekkürler” diyerek dile getirdi.

Ferko KBSK’nın Başkanı Nihat Saka ise, “Böyle bir nankörlüğü Kastamonu’da daha önce hiç görmedik” dedi.

Nihat Saka tepkisini şöyle dile getirdi:
“Ben bir yönetici olarak herhangi bir şehre gidip İstanbulgücü yöneticileri gibi yapıp, bir grubun liderine 200 lira, kişi başı diğerlerine de 25 lira teklif etsem herhalde ‘şehrimizi satmayı mı teklif ediyorsun’ diye dayak yerdim. Maalesef bunu kabul eden ve para alan grubun içinde benim öğrencilerim de var. Hiç birine hakkımı helal etmiyorum. Formasını giydikleri okullarında okumayı hiç hak etmeyen bu gençler, birinin ne olduğu belli olmayan birinin peşinden giderek Kastamonu’yu yuhladı. Biz Kastamonu ve ülkemiz için mücadelemize devam edeceğiz.”

Saka, İstanbulgücü yöneticilerinin maç sonrasında bu konuda kendilerine yöneltilen sorulara “Kastamonulu yöneticiler müsade etti” şeklindeki cevabına ise, “Ne yapmalıydık. Bize cephe alan gençleri darp mı edelim? Bizler birer eğitimciyiz. Bu gençleri yetiştirenler biz olduğumuz için hatayı kendimde de arıyorum. Şehrimizin büyüklerine de sesleniyorum. Biz o kadar yalnız kaldık ki, rakiplerimizin durumu ortada. Sporcularım da şunu iyi bilsinler; kötü geçirdiğimiz sezonlarımız oldu. Taraftarımız hep yanımızda oldu. Nerede yaşadığını, ne yaptığını bilmeyen bir kaç bilinçsize karşılık sizleri seven binleri kıyaslamayın” şeklinde konuştu.