Ahmet Yıldırım, “Sonuna kadar” dedi; “Hiçbir şey bitmiş değil”

  • GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, puan kayıpları sonrası şehirde çok çabuk şekilde olumsuz bir hava oluşmasından yakındı.
  • Basın toplantısı düzenleyen Yıldırım, “Gelinen noktada öyle tavırlar sergilenmeye başladı ki, şampiyonluğa giden takım Karabük ile berabere kaldı diye yerin dibine sokulmaya çalışıldı. Bu takımın amacı zaten düşmemekti. Karabük’e puan kaybedebiliriz, Uşak’a yenilebiliriz; hiçbir şey bitmiş değil” dedi.
  • “Bu takıma sahip çıkan Cengiz Başkanımız, Enes Başkanımız var” diyen Yıldırım, “Bu takım bırakın şampiyonluğu, Play-Off’u dahi kaçırmış olsa seneye tertemiz bir takım çıkacak ortaya. Bizim hedefimiz bu güzel insana şampiyonluk hediye edebilmek, yine vazgeçmedik, sonuna kadar kovalayacağız” diye konuştu.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, İsmail Dikmenli Tesisleri’nde dün düzenlediği basın toplantısında takımın dününü, bugününü ve yarınını değerlendirdi.

Son haftalarda yaşanan puan kayıplarının ardından şehirde çok çabuk olumsuz bir intibanın oluştuğuna dikkat çeken Ahmet Yıldırım, “ ‘Ne olacak bu takım’, ‘Zaten belliydi’, ‘Sizden bir şey olmaz’, ‘Neden böyle oldu’ gibi, takım bitmiş gibi intiba var. Karabük maçından sonra da böyle oldu. Sanki şehir takımı değiliz de kasaba takımı gibi davranıyor herkes” dedi.

Bu takımın kurulma sebebinin küme düşmemesi olduğunu hatırlatan Ahmet Yıldırım, “Sezon başı biz ilk geldiğimizde taraftar gruplarının liderleri ‘Hocam düşmeyiz değil mi?’ gibi söylemlerde bulunuyordu. Bunu hem bize hem de takımdaki arkadaşlarıma hakaret olarak düşünüyordum. Gelinen noktada öyle tavırlar sergilenmeye başladı ki, şampiyonluğa giden takım Karabük ile berabere kaldı diye yerin dibine sokmaya çalışıldı. Bu takımın amacı zaten düşmemekti. Karabük’e puan kaybedebiliriz, Uşak’a yenilebiliriz; hiçbir şey bitmiş değil. Bu takıma sahip çıkan Cengiz Başkanımız Enes başkanımız var zaten. Ama geldiğimiz günden beri manevi destek çağrıları yapıyoruz. Yerin dibine sokulduğunu gördük, biz mücadelemize devam ediyoruz. Futbolcu arkadaşlarımız ellerinden gelenin fazlasını yaparak şehri hedefte tutup şehrin itibarını ayakta tuttular. Şehrin ileri gelenlerinin gündeminde olmasını sağladılar. Bunu Avrupa’da oynayan hentbol takımımız da yapıyor, tebrik ediyorum. Bir şehri ayakta tutan spordur, iki takım da bunu yapmaya çalışıyor” diye konuştu.

Herkesi el üstünde tutmaya çalıştıklarını söyleyen Ahmet Yıldırım, “Belediye Başkanımızı, hiç bize destek olmamasına rağmen Valimizi hep ayakta, el üstünde tutmaya çalışıyoruz. Velimeşe maçında destek olması gerekirken köstek olmaya çalıştılar. Bizler yolun sonuna kadar devam edeceğiz, kovalayacağız, mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Biz her tülü zorluğa karşı mücadele eden Şerife Bacının torunlarıyız” dedi.

Teknik Direktör Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“18 milyon lira bu takım için çok büyük bir borç. Ama bunu sahiplenmiş bir kahraman Cengiz Aygün, Enes Aygün var. Bu kulübün itibarını kurtarmak için uğraşıyorlar. Maçtan sonra Cengiz Başkan ile konuştum; üzgündü, emek veriyor sonuçta. Şehrin itibarını, belediye başkanının, valinin itibarını kurtarmak istiyor; bu takımı ayakta tutarak borcunu ödeyerek. Cengiz Aygün’ü arayıp takımı soranlara bizi arasınlar ki biz de anlatalım diyorum. Hiçbir zaman hiç kimseye kötü bir şey söylemem. Bir futbolcunun evine ekmek parası götürmesini sağlayan bir başkana kimsenin kötü laf etmesine gerek yok. Bu takım bırakın şampiyonluğu Play-Off’u dahi kaçırmış olsa seneye tertemiz bir takım çıkacak ortaya. Bizim hedefimiz bu güzel insana şampiyonluk hediye edebilmek, yine vazgeçmedik, sonuna kadar kovalayacağız. Destek de istemiyorum artık en azından bu söylemlerden uzak dursunlar. Ne iyi anlamda ne kötü anlamda hiçbir şey söylemesinler. Biz mücadelemizi vereceğiz, savaşacağız, elimizdeki kadroyla gerekirse alt yapıdan oyuncu çekerek mücadele edeceğiz. Kimsenin karamsar olmasına gerek yok, bu zamana kadar oldular zaten.”

VELİMEŞE MAÇINDAKİ OLAYLAR

“Velimeşe’de kavga ettik. Benim elimden ekmeğimi, şampiyonluğu almaya çalışıyorlar. Hiçbir iddiası olmayan takım o kadar agresif davranıyor. Mücadele edecek oyuncunun her zaman yanındayım ama biz teknik adamlar hem duruşumuzla hem de saha içindeki oyuncuları yetiştirme tarzımızla hiçbir takımı rencide edecek, oyuncaya saygısızlık yapacak bir şey yapmamamız gerekiyor. Hocaların bu şekilde yapmaması lazım. ‘Yatın, kalkmayın, vakit geçirin, Bandırma şampiyon olsun’ kenarda duran teknik adama yakışmayacak şeyler olduğu için kavga etmek, ona cevap verme isteğinde bulundum. Mücadele tamam ama kenardaki adamın bu söylemleri beni delirtti. Çok da mutluyum. Şehrin kavga etmesini, elindeki fırsatı kaçırmamak için bu tür işlere de girmemiz gerektiğini söylüyorum. Masada otur, koltukta otur hadi şampiyon olalım demekle olmuyor. Lobi oluşturmak lazım. Hakemler, seyirciyle, takımla, federasyonla alakalı lobi oluşturmak ve gerekiyorsa sonuna kadar savaşmanız lazım. Bunun en güzel örneği de Türkiye’de Fatih Terim. O basın yoluyla kavga ediyor. Kavga etmek zorundayız, kimse göz ardı etmesin. Kovulsam da bu şehir için, bu memleket için, bu takımın şampiyon olması için herkesle kavga edebilirim. Etmem gerekiyor çünkü bir hedefim var. 7 maçım var, 7’sinde de kavga etmem gerekiyorsa ederim. Şampiyon olmak, 1’inci Lig’de olmak, oyuncu grubunun hak etmesinden dolayı mücadele ederim. Herkes istediğini söyleyebilir, ahde vefa diye bir şey var. Allah nasip ederse isteğimiz şampiyon olabilmek, olamasak da borcu tertemiz bir takım bırakabilmek. Buradaysak bu şehir için herkesten fazla katkı yapmak istiyoruz.”

“ZOR ŞARTLAR ALTINDA ÇALIŞIYORUZ”

“Zor şartlar altında çalışıyoruz. Bir buçuk aydır antrenman yapamıyoruz sahamız pirinç tarlası. Suni çim, halı sahada idman yapıyoruz. Bazı şeyleri göz ardı etmemek gerekiyor. Biz mücadelemize devam edeceğiz. Bu yarıştan, bu kavgadan vazgeçmek istemiyoruz. Bir futbolcu arkadaşımız kafeye gidiyor. Taraftarlardan bir tanesi de birisiyle oturuyor. Futbolcumuz şampiyon olacağımızı söylüyor taraftar lideri olamayacağımızı söylüyor. Taraftar liderlerinden birisi bunu diyorsa, bu çocuk da etkileniyor. İçimizde olan birisinin bunu söylemesi çok yanlış çok ayıp nasıl motive edeceğiz adamı. Ben sonuna kadar bütün oyuncularıma inanıyorum, herkese çok inanıyorum. Destek yerine köstek olacak taraftar varsa kusura bakmasınlar.

Dere boyundaki bayraklar bizleri çok mutlu ediyor. Bunda yeni yönetimin de çok büyük payı var. Bir yarışın içindeyiz. Kimsenin bizi yarışın içine katmadığı bir mücadeleyi veriyoruz. Bizi destekleyen insanları görünce o kadar mutlu oluyoruz ki. Başkanımız ve yöneticilerimizle gecenin ilerleyen saatlerine kadar istişare yapıyoruz. Bir avuç insanın bu kadar mücadele ettiği yerde bu şehrin esas mücadele etmesi gereken kişilerin hiçbir şey yapmaması… Birazcık mücadele edin. Sahada, tribünde, sosyal medyada oyuncuna sahip çıkman gerekir. Vali Bey videoyu seyredip, çalışan personeli çağırıp ‘Sen neden böyle yaptın’ diyor. Yapmak zorundayız. Spor içerisinde bu var. Buraya gelen takımların rahat gelmemesi lazım. Bu da psikolojik bir baskıdır. Mücadeleyi biz bırakmayacağız, kim bırakırsa bıraksın. Bu takıma sahip çıkan, itibarını kurtarmaya çalışan adama kupayla teşekkür etmenin peşindeyiz.”