Aile katliamı gibi kaza

KASTAMONU'DA HASTANEDEN DÖNEN AİLENİN OTOMOBİLİ ÇAYA UÇTU: 3 ÖLÜ, 3 YARALI ARAÇTAN YARALI KURTULAN VE 2 KİLOMETRE YÜRÜYEREK KÖYLÜLERDEN YARDIM İSTEYEN ÇOCUK, 2 KUZENİNİN KURTULMASINI SAĞLADI
  • 20 metrelik yükseklikten Terme çayına uçan otomobilin sürücüsüileEskişehir’de üç yıldır tedavi gören felçli kardeşiveyengesi öldü, 3 çocukları da yaralandı.
  • Kazadan yaralı kurtulan ve 2 kilometre yürüyerek köylülerden yardım isteyen 14 yaşındaki Ömer Furkan, 2 kuzeninin kurtulmasını sağladı.

Cide’de meydana gelen trafik kazasında, otomobilin çaya devrilmesi sonucu 3 kişi öldü, 3 çocuk yaralandı.

Korkunç kaza, cumartesi sabahı 05.30’da meydana geldi.

Kestane ağacından düşerek ağır yaralanan kardeşi Vedat Uysal’ı üç yıldır tedavi gördüğü Eskişehir’den alıp köylerine geri götürmekte olan Sedat Uysal’ın (36) kullandığı 11 AAK 556 plakalı otomobil, ilçenin Kavanören köyü mevkiinde kontrolden çıkıp 20 metrelik yükseklikten Terme Çayı’na uçtu.

Kazada sürücü Sedat Uysal ve kardeşi Vedat Uysal dere içinde ters dönen ve içi suyla dolan aracın içinde boğularak can verirken, Vedat Uysal’ın eşi Mükerrem Uysal (27) ise araçtan fırlayarak düştüğü yerde hayatını kaybetti.

Yaralı haliyle 2 kilometre

yürüyerek yardım istedi

Dereye uçan araçtan yaralı olarak kurtulan Sedat Uysal’ın 14 yaşındaki oğlu Ömer Furkan Uysal, yaralı haliyle yaklaşık 2 kilometre yürüyerek ulaştığı Ağaçbükü köyünde yardım istedi.

Yaralı çocuğun anlattıkları sonrası olay yerine giden köylüler, araçta bulunan Vedat Uysal’ın küçük yaştaki kızları Eslem Uysal ile Yaren Uysal’ı yaralı olarak kurtardı.

Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve jandarma ekibi sevk edildi. Yaralılar, Şenpazar Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yardım talebinde bulunmuşlardı

Kaza sonrasında yürek burkan bir detay ortaya çıktı. Aile, tedavi için kaldığı Eskişehir’de yetkililerden yardım talebinde bulunmuş ve bu sıkıntı 19 Şubat 2017 tarihinde İhlas Haber Ajansı haberi aracılığıyla duyurulmuştu. Ağaçtan düşerek felç olan Vedat Uysal’ın eşi Mükerrem Uysal yaşadıklarını İHA’ya anlatmıştı.

Hastaneye yakın bir ev istemişti

Yaklaşık 3 yıl önce Vedat Uysal’ın Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesinde kaldığını anlatan Mükerrem Uysal, kocasının yanında daha fazla gidip gelmek için yetkililerden hastaneye yakın bir ev istemişti. Yaşanan kazada, Vedat Uysal’ın yanı sıra ona yıllardır bakıp yetkililerden yardım isteyen eşi Mükerrem Uysal da hayatını kaybetti.

 

İHA – AA