AK Parti’de kardeş belediyecilik dönemi

AK Parti’de belediye yönetimlerinin yetişemediği noktalarda onlara başka belediyelerden destek gelmesi amacıyla başlatılan “kardeş belediyeler” dün AK Parti Genel Merkezi’nde belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı toplantıda 250’yi aşkın AK Partili belediye başkanı bir araya geldi. 100’e yakın durumu iyi olan büyükşehir, il ve ilçe belediyesi teknik elemandan projeye, araç takviyesinden ve gerektiğinde maddi desteğe kadar her konuda maddi durumu yetersiz olan yaklaşık 145 belediyeye destek olacak.

Toplantıya Ak Parti Kastamonu Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Çağlı, İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Küre Belediye Başkanı Salim Turan, Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç da katıldı.

Toplantı sonrasında Kastamonu’daki AK Parti belediyelerinin kardeş belediyeleri belirlendi. Buna göre İnebolu ile Keçiören, Bozkurt ile Mamak, Devrekani ile Sincan, Bafra ile Doğanyurt, Hanönü ile Çarşamba, Küre ile Vezirköprü belediyeleri kardeş oldu.