AK Parti’de Ünlü yönetimi 1 yaşında

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, yönetim olarak göreve gelişlerinin birinci yılı dolayısıyla yayınladığı mesajda, bu dönemde gerçekleştirdikleri işleri sıraladı.

Ünlü’nün mesajı şöyle:

“AK Parti Kastamonu İl Yönetim Kurulu olarak göreve gelişimizin akabinde 1 yılı geride bırakmış bulunuyoruz. 30 Aralık 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle gerçekleştirdiğimiz 6.Olağan İl Kongresi’nde delegelerimizin teveccühü ile 30 yönetim kurulu üyemizle göreve başladık. Göreve gelişimizle birlikte il teşkilatımızda vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile karşılaştık. Sivil toplum kuruluşlarımızı, hemşeri derneklerimizi, siyasi parti yönetimlerini, çeşitli meslek gruplarının temsilcilerini, köy ve mahalle muhtarlarımızı ve her kesimden vatandaşımızı il binamızda ağırladık, dertleriyle dertlenmeye, sorunlarını ve önerilerini dinlemeye gayret gösterdik. Göreve gelişimizin ertesi günü olan 31 Aralık akşamından başlamak kaydıyla huzurevlerini, sevgi evlerini, hastaneleri,  polis asayiş noktalarını düzenli aralıklarla ziyaret ettik. Kurumlarımızın tamamını ziyaret ederek her kurumumuzun çalışmaları ile bilgi aldık, fark ettiğimiz eksiklikleri giderme noktasında gayret sarfettik. Haftalık olarak yönetim kurulu toplantılarını ve aylık olarak il genel meclisi grubu ve belediye meclisi grubu toplantılarımızı aralıksız gerçekleştirdik. Sivil toplum kuruluşlarımızı belli aralıklarla ziyaret ettik, çalıştaylar ve çeşitli toplantılar vesilesiyle stklarımızlabiraraya geldik. Sivil toplum kuruluşlarımızın kongre ve genel kurullarına iştirak etmeye çalıştık. Bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizin bize emaneti olan ailelerini ziyaret ettik, şehit aileleri ve gazi derneklerimizle iletişimimizi hep sağlam tuttuk. Terörle mücadelede şehadet şerbetini yudumlayan kahraman askerlerimizin ve hayatını kaybeden gazilerimizin cenaze törenlerine katılarak elimizden geldiğince ailelerinin yanında olmaya çalıştık. İlimize ziyaret gerçekleştiren Bakanlarımızın, Bakan yardımcılarımızın ve Genel Başkan Yardımcılarımızın programlarına teşkilâtlarımızın yoğun katılımlarını sağladık, gerçekleşen ziyaretlerde ilimizle ilgili taleplerimizi ilettik. Ayrıca milletvekillerimizle ve belediye başkanımızla birlikte birçok bakan ve bakan yardımcısı ziyareti gerçekleştirerek hazırladığımız dosyaları kendilerine takdim ettik.

İlçelerimizle gerek teşkilat meseleleri gerekse ilçe meseleleri noktasında iletişimimizi güçlü tuttuk. Her ilçemizi birçok defa ziyaret ederek çalışmalarımızı yerinde kontrol etme fırsatı bulduk, bunun haricinde yönetim kurulumuzun içinden belirlediğimiz ilçe koordinatörlerinin görevli oldukları ilçeye yaptıkları haftalık ziyaretlerle ilçelerle aramızdaki bağları daha da sağlamlaştırdık. Ramazan ve Kurban bayramlarında da gerek ilçelerimizde gerekse il merkezimizde yoğun bir tempoyla çalışmalarımızı sürdürdük. Ramazan ayı boyunca ilçe iftarlarına ve mahalle iftarlarına teşkilâtımızla birlikte katılım sağladık. Bu esnada 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerini yaşadık. Bu seçimler vesilesiyle AK Parti’nin her an seçime hazır vaziyette olduğunu bir kez daha gösterdik ve seçim kararı alınır alınmaz tüm teşkilatlarımızla saha çalışmasına başladık. İlimizde esnaf ziyaretleri, ev ziyaretleri, sivil toplum ziyaretleri, ilçe ziyaretleri, canlı yayınlar, halk toplantıları gibi çalışmalar gerçekleştirerek seçime yönelik önemli çalışmalarda bulunduk. Seçim neticesinde Kastamonulu aziz hemşerilerimiz Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ı %69 ile, partimizi %52.2 ile, Cumhur Ittifakı’nı ise %72.3 ile destekleyerek Türkiye’nin tökezlemesini isteyen mihraklara gereken cevabı sandıkta tekrar verdi. Tüm hemşerilerimize 24 Haziran Seçimlerindeki desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum.  15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle düzenlenen programlara tüm yönetim kurulu üyelerimizle birlikte katıldık. İl Başkanlığı olarak Nasrullah Meydanı’nda hain darbe girişimini tekrar hatırlatmak maksadıyla sergi açtık.

18 Ağustos tarihinde Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleşen 6.Olağan Büyük Kongremize tüm ilçe teşkilatlarımızın yoğun desteğiyle katılım gösterdik. İlçe belediyelerimizin yaz mevsimi boyunca gerçekleştirmiş olduğu festivallere katılım gösterdik. Demokrasimizin olmazsa olmazı muhtarlarımızla da bağımızı hiç koparmadık. Geçen 1 yıllık süre içinde muhtar derneklerimize sürekli ziyaretler gerçekleştirdik, derneklerimizi il teşkilâtımızda misafir ettik. Muhtarlarımızla bölge bölge iftarlarda buluştuk. En kuvvetli bağlarımızdan birini muhtarlarımızla oluşturduk. Göreve geldiğimiz günden bu yana Milletvekillerimiz Sn.Hakkı KÖYLÜ, Sn.Metin ÇELİK, Sn.Murat DEMİR ile, Belediye Başkanımız Sn.Tahsin BABAŞ ile, ilçe belediye başkanlarımız ile, ilçe başkanlarımız ve yönetimleri ile, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimiz ile, köy ve mahalle başkanlarımız ile, demokrasi hakem kurulu üyelerimiz ile, disiplin kurulu üyelerimiz ile ve partimizin yan kolları olan Gençlik ve Kadın Kollarımız ile çok güzel bir çalışma ortamı yakalayarak  AK Parti çatısı altında aile şuurunu oluşturduk. 20 ilçe teşkilatımızda ve il teşkilatı nezdinde gençlerimiz ve kadınlarımızla Kastamonu için kafa yorduk, enerjimizi olumsuzluklara değil hizmete harcadık. Tüm bu faaliyetlerin yanında vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmaya çaba gösterdik; düğünlere, cenazelere, mevlidlere katıldık. Sel afetinde zarar gören köylerimizi ivedilikle ziyaret ederek afetin boyutlarını yerinde inceledik, mağdur olan vatandaşlarımıza gerekli desteğin sağlanması konusunda da gerekli görüşmeleri yaptık. İlimiz genelinde birçok köy yangını ile karşılaştığımız bu süreçte köylerimizin çoğunu yangın anında, o an yanlarında olamadıysak hemen ertesi günü ziyaret ettik, mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kurumlarımız aracılığıyla giderme gayretinde olduk. Geride bırakılan 1 yılı, memleketimiz için oldukça yoğun bir tempoyla geçirdik. Önümüzdeki süreçte ise ülkemiz için dönüm noktası olacak çok önemli bir seçim yaşayacağız. AK Parti olarak kuruluşumuzdan bu tarafa milletimize güvendik, milletimiz de bize güvendi. Bizler o güveni boşa çıkarmamak için çok çalıştık, sürekli ürettik, devamlı yeni projelere yelken açtık. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da memleketimiz için çalışmaya, memleketimiz için üretmeye, memleketimiz için mesai harcamaya devam edeceğiz. Hep Birlikte Nice AK Yıllara…”