AK Partililerden toplu kan bağışı

AK Parti Kadın Kolları’nın Kızılay Haftası kapsamında 81 ilde eş zamanlı düzenlediğikan bağışı kampanyası dün kentimizde de gerçekleştirdi. Kampanyaya partinin il ve ilçe teşkilatlarıyla gençlik kolları da destek verdi.

Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanı Eda Yamalı Şen, etkinlikle ilgili şunları söyledi:

“Parti teşkilatları olarak 81 ilde eş zamanlı kan bağışı kampanyasına bizlerde teşkilat olarak katıldık. Ülkemizde her yıl kutlanan Kızılay Haftası münasebeti ile bizler AK Parti teşkilatları olarak 81 ilde eş zamanlı şekilde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen bu yıl Kadın Kolları Başkanlığı olarak 2.sini gerçekleştiridiğimiz “Kan Ver Hayat Kurtar” sloganı kapsamında Kastamonu Kızılay kan Bağışı Merkezimizde AK Kadınlar olarak kan bağışında bulunduk, kan bağışı yaparak Kızılay’a da destek verdik. Kanın aciliyetinin, sürekli ihtiyaç olduğunun bilinci içindeyiz. Bir gün bize de lazım olabileceği bilinci ile tüm herkese de örnek olması adına kan bağışında bulunduk. Verilen her kan kurtarılan can ve hayattır, Bizde “Kan ver Hayat Kurtar” diyoruz. Kan Bağışı kampanyamıza katılan tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum”.

Kan Bağışı kampanyasına Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanı Eda Yamalı Şen, Sosyal Politikalar Ana kademe Birim Başkanı Hasan Yağcıoğlu, Kadın Kolları Ana Kademe Birim Başkanı Nermin Uslu ve Kadın Kolları üyeleri ile partinin diğer üyeleri ve sempatizanları katıldı.

Ahmet San

Kan Bağış Merkezi Müdürü ve Ekip Doktoru Ahmet San, “Kan bağışında bulunan AK Parti İl Teşkilatına merkezimiz adına çok teşekkür ediyoruz. Kan merkezimize bu yıl geçen seneden de fazla bağış oldu. Geçen sene 11 bin civarında kan bağışı gerçekleşti. Bu sene sonu bu sayıyı 12 bine ulaştırmayı hedefliyoruz. Merkezimize kan bağışı yaparak kan ihtiyaçları gideren ve destek ve katkı veren tüm herkese de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Cengiz MUHZİROĞLU