Akif Güzel: “Yaraları birlikte saracağız”

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Av. Akif Güzel, Kastamonu ve çevre illerimizde yaşanan sel felaketi ve yapılan çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, “Yaşanan sel afetinin izlerini bir an önce silmek ve yaraların sarılması amacıyla gerekli çalışmalar halen ivedilikle yürütülmektedir. Milletimiz müsterih olsun” dedi.

 “Yaraları birlikte saracağız. Gün bir ve beraber olma günüdür” diyen Güzel, “İlimiz merkezinde içme suyu isale hattının zarar gören kısımları için de Kastamonu Belediye Başkanlığımız ile birlikte bakanlıklarımız destekleriyle çalışma başlatılmış ve büyük oranda zarar gören kısımların tamiratına hızla başlanılmıştır” bilgisini de verdi.

 

 

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Av. Akif Güzel, Kastamonu ve çevre illerimizde yaşanan sel felaketi ve yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulundu.

Güzel’in açıklaması şöyle:

“Bilindiği üzere Kastamonu İlimiz ve İlçelerimiz ile çevre İllerimizde 27 Haziran’da başlayan aşırı yağışlar nedeniyle birçok yol ve köprümüz ile ekili dikili arazilerimizde ve bazı evlerde hasar meydana gelmiştir. Erken uyarı sistemiyle AFAD tarafından ve valiliklerce Karadeniz bölgemizdeki vatandaşlarımız yağışlar başlamadan uyarılmış ve böylece aşırı yağışlar nedeniyle ortaya çıkabilecek can ve mal kaybı durumunun önüne geçilmiştir. Bölgemizde yağışın başlaması ile birlikte Valimiz Sayın Avni Çakır, AK Parti milletvekillerimiz, İl Başkanımız bölgeye intikal etmiş ve akabinde de Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ve bakanlık personeli arkadaşlarımız tarafından Afet Koordinasyon Merkezinde gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Yaşanan sel afetinin izlerini bir an önce silmek ve yaraların sarılması amacıyla gerekli çalışmalar halen ivedilikle yürütülmektedir.

Kastamonu Merkez ve merkeze bağlı köylerimiz de yaşanan sel afetinden etkilenmiş, bazı köprülerin yıkıldığı, bazılarının hasar aldığı, ekili dikili arazilerin zarar gördüğü tespit edilmiştir.

AK Parti Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığı olarak ilimiz merkezinde aşırı yağışların başladığı ilk andan itibaren yetkililerimiz ile birlikte çalışmalar yürütülmüş, tarafımıza iletilen talep ve istekler kurumlarımız ile paylaşılmış ve akabinde selden etkilenen köylerimiz bölge koordinatörlerimiz ile birlikte ziyaret edilerek hasar tespitine ilişkin bilgiler rapor haline getirilmiştir.

İlimiz merkezinde içme suyu isale hattının zarar gören kısımları için de Kastamonu Belediye Başkanlığımız ile birlikte Bakanlıklarımız destekleriyle çalışma başlatılmış ve büyük oranda zarar gören kısımların tamiratına hızla başlanılmıştır.

Geçtiğimiz sene 11 Ağustos’ta meydana gelen sel felaketi sonrasında alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar sebebiyle bölgemizde yaşanan afetin olası büyük etkilerinin önüne geçilmiştir.

Kastamonu Tarım İl Müdürlüğümüz tarafından selden etkilenen çiftçilerimizin zararlarının tespiti ile zararların giderilmesi, Kastamonu Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaremiz tarafından da dere yatakları ile hasar gören ve yıkılan köprülerimizin tamiratı ve yeniden yapılması hususunda gerekli olan çalışmalar hızla başlatılmıştır.

Milletimiz müsterih olsun. Yaraların hızla sarılmasına yönelik adımlar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlarımız ve milletvekillerimiz öncülülüğünde atılmaktadır. Kurumlarımız görevlerini layıkıyla yapmak adına çalışmaktadırlar. Bizler her zaman milletimizin yanında olmaya kötü günlerde safları sıklaştırmaya ve milletimiz ile hemhal olmaya devam ediyoruz. Yaraları birlikte saracağız. Tüm Kastamonumuz başta olmak üzere çevre illerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gün bir ve beraber olma günüdür.”