“AKP artık son demlerini yaşamaktadır”

  • Saadet Partisi İl Başkanı Av. Hamit Serdar Yılmaz, “Halkımız 1994 yerel seçimlerindeki gibi Milli Görüş rüzgârını yeniden estirmeye başlamıştır. Partimize yapılan adaylık müracaatları bunun delilidir. Ülkemizi, milli görüşü ve İslam ümmetini parçalama görevi yapan AKP artık son demlerini yaşamaktadır” dedi.

Saadet Partisi Kastamonu İl Başkanı Av. Hamit Serdar Yılmaz, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler öncesinde yazılı bir açıklamada bulundu.

Saadet Partisi olarak seçim çalışmalarının hızlı bir şekilde genel merkezle istişareli olarak devam ettiğini söyleyen Yılmaz, “Bu muvacehede partimize de değişik yerlerden belediye başkan adaylığı ve diğer adaylıklar için müracaatlar gerçekleşmektedir. Partimizin yetkili kurulları da milletimizin faydasına olacak şekilde en ayrıntılı değerlendirmeleri yapmakta ve en uygun yaklaşımları sergilemektedir” dedi.

Şu ana kadar iki ilçede nihai karar verdiklerini ifade eden İL Başkanı Yılmaz, “Buna göre ilçelerimizden Bozkurt için ilçemizin sevilen esnaflarından, bu makama ehil olan, milletimizin derdiyle dertlenen ve hayatında hiçbir şaibe olmayan Mustafa Çukurkol’un adaylığı kabul edilmiştir. İnşallah 31 Mart seçimlerinde partimizin ve milletimizin adayı olarak belediye başkanlığı makamı milletimizin teveccühü ve takdiri ile Mustafa Çukurkol beye teslim edilecektir. İlçelerimizden Daday için de insanımızın çok sevdiği, samimiyetinden kimsenin şüphesinin olmadığı, başkanlık görevini layıkıyla yerine getirebilecek Murat Tansever’in adaylığı kabul edilmiştir” diye konuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Saadet Partimizin izlediği metot, ülke meseleleri hakkında ortaya koyduğu çözümlere dair görüşler, şuan yaşadıklarımızın farkında olan, milletimizin ızdırabını anlayan, bu ülkede iktidar sahiplerinin kasıtlı olarak ülkemizi felakete sürüklediğini gören bütün kesimler tarafından takdirle karşılanmaktadır. Maalesef ki zaman yine Milli Görüşçüleri haklı çıkarmıştır.24 Haziran seçimlerinden önce israf niteliğindeki tüm yatırımlar durdurulacak dediğimizde Saadet Partimizi hain ilan eden AKP, denizin bittiğini itiraf etmek ve yatırımların bir kısmını durdurmak zorunda kalmıştır.8-9 yıl önce Suriye’de bir savaş olmasın diye partimizin yetkilileri, kendi ülkesini BOP’tan korumaya çalışan, İsrail’in önündeki en büyük engellerden biri olan Beşar Esed’le görüşmeye gittiğinde yine AKP tarafından hain ilan edilmişken, şimdi aynı AKP, Beşar Esed ile çalışılabileceğini Şam, Halep harap olduktan sonra, tecavüzler, ölümler gerçekleşip Suriye boşaltıldıktan sonra söyler bir noktaya gelmiştir. Basiretsiz bir AKP iktidarı ülkemizi de İslam toplumunu da maalesef perişan bir hale getirmiş ve Yusuf b.Haccac’ı da geçerek İslam tarihinin en büyük günahkârı olmuştur. Geldiğimiz noktada iktidarın kendi yaptığı telafisi imkânsız zararların bile sorumluluğunu 70 yıldır iktidarda olmayan CHP’ye yüklemeye çalışıp ta algı oluşturmaya çalışması, devletin imkânlarıyla milleti baskı altında tutmaya çalışması artık karşılık bulmamaktadır. Bu ülkede 17 yılsonunda AKP iktidarı bizzat her türlü huzursuzluğun, hukuksuzluğun, sıkıntının, ihanetin kaynağı haline gelmiştir ve yaptıkları her şeyin hesabını bir gün yargı önünde AKP iktidarı verecektir.  Bu anlattıklarımızı yaşayan halkımız 1994 yerel seçimlerindeki gibi Milli Görüş rüzgârını yeniden estirmeye başlamıştır. Partimize yapılan adaylık müracaatları bunun delilidir. Ülkemizi, milli görüşü ve İslam ümmetini parçalama görevi yapan AKP artık son demlerini yaşamaktadır.31 Mart seçimleri, asil milletimizin, yüce devletimizin, mağdur bir ümmetin AKP’den ve tüm zalimlerden Saadet Partisi eliyle kurtuluşunun inşallah işaret fişeği olacaktır. Milletimize ve adaylarımıza çalışmalarının tüm insanlığın kurtuluşuna ve iki cihan saadetine vesile olmasını niyaz ediyorum.”