Alemdar: çekirge 3. kez sıçramayacak

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, Tıp Fakültesi binalarının akıbetini sorgularken, “Üç seçim boyunca Uğurlu Hastanesini propaganda amacıyla kullanıp her zamanki gibi sözünde durmayanlar, halkımızı tıp fakültesi için de aynı yalanlarla kandırma yoluna mı gitmektedirler? Ne Kastamonu, ne de Kastamonulular bunu hak etmektedir. 17 yıldır ülkemizi idare eden AKP iktidarının Kastamonu milletvekilleri bunu Kastamonu’ya açıklamak zorundadırlar. Tıp Fakültesi açılmak için yapılan binalar ne olacaktır? Sizin vurdumduymaz ve umursamaz tavırlarınız yüzünden çürüyüp gidecek midir?” dedi.
Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Alemdar, şunları söyledi:
“31 Mart 2019 mahalli seçimleri dolayısı ile Kastamonu’yu adım adım gezerken 17 yıldır iktidarda olan anlayışın ülkemizin olanaklarını ne kadar har vurup harman savurduğunu, yandaşlara eşe dosta dağıttığı ihalelerle yaptırdığı binaların çürümeye terk edildiğini gördükçe içimiz sızlıyor.

Kastamonu’ya Tıp Fakültesi açılacak iddiaları ile yapılan devasa binalar ile ilgili iktidar partisinin milletvekilleri tarafından sayısız açıklama yapıldı. Yaptıkları her açıklamadan sonra Kastamonu halkı şehrimize tıp fakültesi gelecek diye umutlanırken, zaman geçtikçe verilen sözlerin birer göz boyama olduğu anlaşıldı.

Şimdi soruyoruz.
– Eğer bu binalar Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi için yapılmışsa neden tıp fakültesi açılmıyor?
– Eğer tıp fakültesi açılamıyorsa bu binalar neden başka bir kamu kurumuna devredilerek değerlendirilmiyor?
– Eğer bu binalar güvenlik açısından sağlam değilse neden yıkılmıyor? İnsan hayatı tehlikeye atılıyor?
-Eğer bu binalar sağlamsa neden Kastamonu’nun hizmetine sunulmuyor?
Üç seçim boyunca Uğurlu Hastanesini propaganda amacıyla kullanıp, her zamanki gibi sözünde durmayanlar, halkımızı tıp fakültesi için de aynı yalanlarla kandırma yoluna mı gitmektedirler?
Ne Kastamonu, ne de Kastamonulular bunu hak etmektedir. 17 yıldır ülkemizi idare eden AKP iktidarının Kastamonu milletvekilleri bunu Kastamonu’ya açıklamak zorundadırlar.
Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi açılmak için yapılan binalar ne olacaktır?
Sizin vurdumduymaz ve umursamaz tavırlarınız yüzünden çürüyüp gidecek midir? Halkımızın ödediği vergilerle yaptırdığınız ve yandaş müteahhitleri zengin ettiğiniz bu binaları çürümeye terk ederek milleti neden ikinci defa zarara uğratıyorsunuz?
Bunu Kastamonu kamuoyuna açıklamak zorundasınız?
Uğurlu Hastanesinden dolayı sabıkalısınız. Halkımız size inanmayacaktır. O yüzden Kastamonu Üniversitesi için yapılan bu binaları ne yapacaksınız? Ülkemiz akıl almaz bir ekonomik krizin içinde yaşarken iktidarın ve iktidar partisine ait milletvekillerin bu durum için umursamaz tavırları hemşerilerimizin dikkatinden kaçmamaktadır.
17 yıllık AKP iktidarının ülkemizin kaynaklarını nasıl israf ettiğini, halkımızın refahını artırmak yerine nasıl yandaşlarını zengin ettiğini örnekleri ile yaşamaya devam ediyoruz. Kastamonu’muzun hangi köşesine gitseniz kamu malının israf edildiğini, gerekli şekilde halkın hizmetine sunulmadığını görmeniz mümkündür.
Kastamonu’nun bir tıp fakültesine ihtiyacı vardır. Çünkü Kastamonu’ya yapılan devlet hastanesinin içinde doktor sıkıntısı yaşanmaktadır. Tıp fakültesinin Kastamonu’ya kazandırılması aynı zamanda Devlet Hastanesinin daha verimli şekilde hizmet vermesini sağlayacaktır.
Ancak bunu AKP iktidarının yapmayacağı kesinleşmiştir. İktidarın Kastamonu milletvekillerinin bu konuda laftan başka bir şey üretmediği bir gerçektir. Halkımız yılan hikayesine dönen tıp fakültesi hikayesinin kimler tarafından ihmal edildiğinin farkındadır. Kastamonulular seçim zamanlarında verilen vaatlerin, meclisteki ceylan derisi koltuklara oturulduğunda unutulmasının hesabını soracak kadar aklı başındadır. Çok meşhur bir benzetme vardır: ‘Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüde ele geçer”
Kastamonulu seçmen, önceleri Uğurlu Hastanesi, daha sonra tıp fakültesi için verdikleri sözlerin hesabını soracak ve çekirgeyi üçüncü defa sıçratmayacaktır.
Çünkü bu bir ihmal değil, bir vurdumduymazlık ve Kastamonulu seçmeni aldatmaktır.
Bunun farkında oldukları için 31 Mart mahalli seçimlerinde seçimi kazanıp, devletin ve belediyenin kaynaklarını sömürmeye devam etmek için ellerinden gelen gayreti göstermektedirler.

Çekirge artık sıçrayacağı kadar sıçramıştır. 31 Mart 2019, çekirgenin bir daha sıçramaya cesaret edemeyecek kadar sandığa gömüleceği tarihtir. Bunu önce Kastamonu, sonra bütün Türkiye gösterecektir.”