Alemdar: Soruyoruz, ama cevap alamıyoruz?

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a ve MHP’ye  yönelttikleri sorulara cevap alamadıklarını, Babaş’tan cevap alamamalarının iki sebepten kaynaklandığını, MHP’den ise cevap vermesini beklemediklerini söyledi.

Alemdar, “31 Mart 2019 seçimleri vatandaşı kuru soğana muhtaç edip, kendi koltuklarını yarınlarını kurtarmak için  har vurup harman savuranların kaybedeceği ve vatandaşın iradesine yenileneceği tarihtir. Vatandaşımızın ferasetine güveniyoruz.” dedi.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a ve MHP’ye  yönelttikleri sorulara cevap alamadıklarını, Babaş’tan cevap alamamalarının iki sebepten kaynaklandığını, MHP’den ise cevap vermesini beklemediklerini söyledi.
Alemdar, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Soruyoruz, ama cevap alamıyoruz.
Muhatap alınmadığımızdan değil, iki sebepten sorduğumuz sorulara cevap alamıyoruz.
1- Babaş ve ekibi biliyor ki, sorduğumuz bütün sorular doğru. Devletin olanaklarını, belediyenin bütçesini şahsi reklamları için kullanıyorlar.
Çünkü belediyecilik literatürüne girecek harcama kalemleri ile koltuk kaygısı için harcamalarını belediye bütçesine fatura etmiyorlar mı?
Soruyoruz, cevap alamıyoruz.

2- MHP’nin de cevap vermesini beklemiyoruz.
Bundan önceki üç dönem ‘Kastamonu’ya çağ atlatacağız ve hizmet yapacağız’ diyerek sosyal demokrat oyları alarak belediyeyi kazanan MHP il ve ilçe teşkilatları cevap veremez. Zira onlar da biliyor ki MHP’nin Kastamonu’da toplam oy potansiyeli 15 bin 500 civarındadır. Belediye başkanlığını kazanabilmek için CHP’den oy devşirme hayali kuruyorlar. İYİ Parti’den oy devşirme hayali kuruyorlar. AKP küskünlerinden oy devşirme hayali kuruyorlar.
Bütün seçim stratejisini başka partilerden alacağı oya göre oluşturan bir partinin ne kadar siyasi öngörüsü olduğunu halkımız çok iyi takdir edecektir.

AKP’ye payandalık yaptığı için, cumhuriyeti ve onun değerlerini yok sayan, AKP’ye destek olduğu için, parlamenter sistemi değiştirmek için fırsat kollayan, AKP’ye destek olduğu için MHP’den koparak İyi Parti çatısı altında toplanmışlardır. İyi Partili seçmenler devletin geleceği için saltanata ve tek adam rejimini hayır diyen CHP ile ittifak kurmuştur. Kastamonu’da bu birliktelik AKP ve MHP yöneticilerinde şok etkisi yaratmıştır.
Kastamonu’da ve Türkiye’ninbir çok ilinde,  ilçesinde parti egosunu bir tarafa bırakarak vatandaşlarımızı kutuplaştırmaya ve ötekileştirmeye çalışanlara ‘dur’ demek için aynı yolu yürümeye başlamışlardır. İttifak yaptığını söyleyen iki parti AKP ve MHP Kastamonu’da rantı paylaşma konusunda anlaşmazlığa düşmüş ve birbirlerinin kirli çamaşırlarını ortaya dökmekten çekinmemişlerdir.
MHP yönetimi seçimi kazanmasının tek şartının sosyal demokrat oyları almaktan geçtiğini bilmektedir. Ancak hesap edemediği bir gerçek vardır. Cumhuriyet değerlerini değiştirmek için AKP’ye koşulsuz destek veren MHP’ye, sosyal demokrat bir seçmenin oy vermeyeceğini hesap edemiyorlar.
Kastamonu,  devlet kademelerinde yüzlerce projenin altında imzası olan ve bunların hayata geçirilmesini sağlayan, halkının güvenini ve sevgisini kazanan adayımız Mustafa Öztürk’ün etrafında toplanmıştır. Bu gerçeği görmelerine rağmen 5 yıldır Kastamonu Belediye Meclisi’nde Kastamonu’nun rantını paylaşmak için oybirliği ile karar alan MHP ve AKP’nin aynı havuzu besleyen iki kaynak olduğunun halkımız farkındadır. Kastamonu halkı, MHP’ye giden oyların yarın Belediye Meclisi’nde Kastamonu’nun rantını paylaşmak için kaldırılacak parmaklar olduğunun farkındadır.
Bu danışıklı dövüşün Kastamonu halkına harcanacak kaynağın iki parti yandaşları tarafından paylaşılmak için kaldırılacak parmaklar olduğunun farkındadır.

Lütfen internet kullanmayı bilenler Kastamonu Belediye Meclis tutanaklarını incelesinler. İnternet kullanmayı bilmeyenler çocuklarından ve torunlarından yardım alarak baksınlar. Kastamonu Belediye Meclisi’nde MHP ve AKP meclis üyeleri oybirliği ile Kastamonu’nun bağrına saplana hançerlere parmak kaldırmış mıdır, kaldırmamış mıdır? Kendi gözleri ile görsünler.

Kastamonulu hemşerilerimizi uyarıyoruz:
AKP ve MHP’ye verdiğiniz her oy Kastamonu’dan önce koltuğunu ve kendi geleceğini düşünenlere verdiğiniz oydur. 5 yıldır Kastamonu’nun rantını kendi aralarında paylaşmak için beraber parmak kaldırmışlardır. Bugün rakip gibi görünmelerinin tek sebebi vardır.
Biliyorlar ki, hangisi gelirse gelsin Kastamonu’nun rantını 25 yıldır olduğu gibi beraber paylaşacaklar.
Bu yüzden AKP’lisi, MHP’lisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi, Saadet Partilisi; Kastamonu belediyesinin vatandaşa akması gereken kaynağının birilerinin şahsi geleceğini garanti altına almak için aktığının farkındadır.
31 Mart 2019 seçimleri vatandaşı kuru soğana muhtaç edip, kendi koltuklarını yarınlarını kurtarmak için  har vurup harman savuranların kaybedeceği ve vatandaşın iradesine yenileneceği tarihtir.

Vatandaşımızın ferasetine güveniyoruz.”