Alemdar,Babaş’a ‘slogan’la dokundu

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, Belediye Başkanı ve AK Parti belediye başkan adayı Tahsin Babaş’ı seçime yönelik propaganda afişleri üzerinden eleştirirken, “Gönüllere dokunan bir insan ya da kurum bu kadar reklam bütçesi ayırma ihtiyacı hissetmez. Gönüllerde yer eden bir insan ya da yönetimin reklam afişlerine döktüğü parayı, gönüllere dokunmak için harcaması gerekmez  mi?” dedi.

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, Belediye Başkanı ve AK Parti belediye başkan adayı Tahsin Babaş’ı seçime yönelik propaganda afişleri üzerinden eleştirdi.

Alemdar yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Kastamonu’da yaşayan vatandaşlarımız son haftalarda şehrin bütün billboardlarının ve reklam panolarının şu anki belediye başkanı ve 31 Mart 2019 Mahalli seçimlerde AKP’nin belediye başkan adayı Tahsin Babaş’ın “Gönüllere dokunduk” sloganı ile hazırlanan reklam afişleri ile karşılaştılar.

5 yıldır Kastamonu belediyesini yöneten bir kişinin üstelik belediyenin bütçesinden şehrin her tarafını reklamlarla doldurması bize çok manidar geldi.
Gönüllere dokunan bir insan ya da kurum bu kadar reklam bütçesi ayırma ihtiyacı hissetmez. Hissetmesinin gereği ne ola ki? Gönüllerde yer eden bir insan ya da yönetim reklam afişlerine döktüğü parayı, gönüllere dokunmak için harcaması gerekmez  mi?

Bu reklam çalışması aslında bize şunu gösterdi.
5 yıldır Kastamonu’yu yöneten AKP’li belediye başkanı gönüllere dokunamamış ki, bunun altını ısrarla çizme ihtiyacı hissetmiş.
Biz sayın başkanın belediyenin bütçesini kendisi ve partisinin reklamı ile şehrin her tarafını donatmak için değil, halkın hizmeti için kullanması bir başkan için olmasa olmazdır.

Gönüllere dokunanların, reklama ihtiyacı yoktur.”