Alemdar’dan “danışıklı dövüş” sorusu

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın, Cumhuriyet Savcılığına Belediye Başkanı Babaş’la ilgili dosya vermesiyle ilgili bir açıklamada bulundu ve “Ortada danışıklı dövüş mü var?” sorusunu yöneltti.

 

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın, Cumhuriyet Savcılığına Belediye Başkanı Babaş’la ilgili dosya vermesiyle ilgili bir açıklamada bulundu ve “Ortada danışıklı dövüş mü var?” sorusunu yöneltti.

“Televizyonlara baktığınızda Cumhur ittifakının her düzeyde birlik beraberlik içinde olduğunu zannediyorsunuz. Parti başkanlarına baktığınızda beraber mitingler yapıyorlar. Türkiye’ye birlik ve beraberlik mesajları veriyorlar. Ancak işin içyüzünün hiç de böyle olmadığını Kastamonu gerçeği ortaya çıkarmış oldu. Kastamonu halkının bu duruma bir anlam veremediğini biliyoruz” diyen Alemdar, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yine Kastamonu halkının anlayamadığı bir başka durum şudur: 5 yıldır Kastamonu Belediye meclisinde sadece AKP ve MHP üyeleri var. Bu iki parti bu kadar kavgalı ise neden Kastamonu belediye meclisindeki bütün kararlar oy birliği ile çıkmaktadır.
Yine akla gelen sorulardan bir tanesi de şudur: Tahsin Babaş ile ilgili suç duyurusu seçimlere beş gün kala verilmiştir. Suç duyurusunda bulunan il başkanı elindeki bu dosyayı neden seçimlere beş gün kala verdi de, daha önceden vermedi? Kastamonu halkı şunu merak etmektedir.
Kastamonu belediyesini kazanmak için bu hamleler yapılan spekülatif son hamleler midir? MHP il başkanı yoksa şunun farkına mı varmıştır?
CHP ve İYİ PARTİ seçmenlerinin Millet ittifakı adayı Mustafa Öztürk’ün arkasında toplandığını fark ederek son bir siyasi hamle mi yapmaya çalışmıştır? Her seçim başka partilerden devşirdikleri oylar ile seçim kazanmaya alışan bu anlayış, bu seçimde bunun olmayacağını fark ederek, son bir hamle ile ellerindeki rantı kaybetmemek için son çarelere mi başvurmaktadır?
Bizde MHP’li ve AKP’li yöneticilere aylardır şu soruyu soruyoruz ama cevap alamıyoruz.
Madem mahkemelere düşecek kadar kavgalı iki partisiniz. Neden Kastamonu’nun rantını paylaşırken Kastamonu belediye meclisinde oybirliği ile karar aldınız?
Neden Kastamonu’nun bağrına saplanan hançerlerin kararını alırken muhalefet etmediniz?

Kamuoyu bu soruların cevabını beklemektedir.

Biz MHP İl Başkanı’nın CHP seçmenini sevmediğini biliriz. ‘CHP seçmenini seviyoruz’ mesajını durmadan basına açıklamasının tek bir nedeni vardır!  Parti egosundan uzak CHP seçmeninin Kastamonu sevdası yüzünden gösterdiği tasarrufun bu seçimlerde gösterilmeyeceğinin farkındadır. CHP seçmeni bu seçimde adayının arkasında kenetlenmiştir. Bunun neticesinde sahip oldukları rant ellerinden kaymak üzeredir. Sanıyoruz MHP İl Başkanını telaşı bundandır.

Kastamonu kamuoyuna aralarındaki bu danışıklı dövüşün hikayesini anlatmak zorundalar. ”