Aliyev’in konukları mutlu döndü

Türkçe dersinde işledikleri bir konudan esinlenerek kendisine mektup yazdıkları Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın İlham Aliyev’in daveti üzerine kardeş ülkeye giden Kuzeykent 4-A sınıfı öğrencileri yurda mutlu döndü.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Demirkıran, Okul Müdürü Ümit Yürücüoğlu, Müdür Yardımcısı Erhan Kalaycı, Özel Eğitim Öğretmeni Sema Ilgaz ve projenin mimarı olan Sınıf Öğretmeni Naim Kayıkçı refakatinde 11 Nisan’da Azerbaycan’a giden 4-a öğrencileri altı gün boyunca Bakü ve Karabağ’da Başkan İlham Aliyev’in konuğu oldular.

Gezileri sırasında Türk şehitliğini ziyaret eden kafile şehitlik anıtına çiçekler bıraktı.

Kafile buranın ardından Haydar Aliyev adını taşıyanmodern eğitim kompleksinde Azerbaycan Milli Eğitim Bakanı Emin Amrullayev’le buluştu. Bakan Amrullayev,4-A’lı öğrencilerle sohbet edip kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

4-A öğrencileri gezilerinin ilerleyen anlarında 3 No’lu Çocuk ve Gençlik Merkezini, Haydar Aliyev Merkezi ve Müzesini, Askeri Ganimetler Parkını, İçerişehir’i (Suriçi), Fuzili ve Şuşa’yı gezme ve tanıma fırsatı elde ettiler.

Kuzeykent İlkokulu kafilesi kurtarılan Karabağ topraklarını da ziyaret etti. Azerbaycan Kültür Başkenti Kadim Şehir Şuşa’yı tanıdılar. Şuşa ve Fuzuli’de yapılan tahribatı yakından gördüler. Şuşa’ da bir gece konaklayan kafile, geçen cuma günü Fuzuli Uluslararası Havalimanında basın mensupları ile buluştu.

Azerbaycan’ın ulusal kanalı AZTV’nin burada yaptığı ve 4-A’lıların geziyle ilgili görüşlerini dile getirdiği çekimler haber bülteninde yayınlandı.

Geçen cumartesi günü Bakü’den ayrılan kafile mutlu, memnun ve gururlu olarak ilimize döndü.