Alkışlar Araçlı genç ormancıya

– Orman Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği Yeşilin ‘En’leri ödül töreninde, 2021 yılı içerisinde üretim koruma ve diğer ormancılık faaliyetlerinde yoğun çalışmaları nedeniyle Araç Orman İşletmesi Şerife Bacı Orman İşletme Şefliği’nde görevli Orman Muhafaza Memuru İsmail Aykut Tabak ödüle layık görüldü. Tabak’a ödülü Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci tarafından verildi.

 

“Yeşilin ‘EN’leri Ödül Töreni” Orman Genel Müdürlüğü’nde düzenlendi.  Genel müdürlük tarafından ilk kez 2019 yılında gerçekleştirilen “Yeşilin ‘EN’leri Ödül Töreni’nin bu yıl 4’üncüsü düzenlendi. 2021 yılında ülkemiz ormancılığında üstün hizmet gösteren kişi ve kuruluşlara başarılarından ve ormancılığımıza katkılarından dolayı ödülleri Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci tarafından takdim edildi.

Törende konuşan Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci konuşmasında ‘’Orman Genel Müdürlüğümüze böyle bir etkinliğin 4’üncüsünü düzenledikleri için teşekkür ediyorum. Ormancılar çok organize çalışan, eli öpülesi cefakar bir kesim. Bunu geçtiğimiz yıl yaşadığımız orman yangınlarında bir kez daha ortaya koydular. Bu uğurda gayretli, özverili, cefakarca bir çalışma içinde şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerimizi  saygı ve rahmetle anıyorum. En’ler arasında yer alan, bütün dostlarıma, kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ise konuşmasında, ‘’ Yeşil Vatan için Genel Müdürlüğümüzün pek çok alanda EN’lere ulaşmasını sağlayan, orman teşkilatımızın her bir mensubuna, özel sektör temsilcilerine, orman köylerini kalkındırma kooperatif temsilcilerine, medya kuruluşu temsilcilerine, sanatçılara ve sivil toplum kuruluşlarına huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyor ve ödül almaya hak kazananları gönülden kutluyorum.’’ dedi.

Davetliler arasında bulunan TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr.Yunus Kılıç ve FAO Türkiye temsilcisi Sayın Viorel GUTU programa ilişkin konuşmalarını gerçekleştirdi.

Yeşilin ‘En’leri ödül töreninde, 2021 yılı içerisinde üretim koruma ve diğer ormancılık faaliyetlerinde yoğun çalışmaları nedeniyle Araç Orman İşletmesi Şerife Bacı Orman İşletme Şefliği’nde görevli Orman Muhafaza Memuru İsmail Aykut Tabak ödüle layık görüldü.

Bakan Prof.Dr. Vahit Kirişci ve protokol üyeleri tarafından ödül alanlara ödüllerinin takdiminin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle program sona erdi.