Altıkulaç: Lig bizim için şimdi başlıyor

“Verdiğimiz her sözün arkasındayız”

Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Mahir Altıkulaç, puan avantajına bakmaksızın geride kalan tüm maçları kazanmayı arzu ettiklerini söyledi. Ligin kendileri için yeni başladığını söyleyen Altıkulaç, her maça da aynı ciddiyetle galibiyet için hazırlandıklarını belirtti.

Kastamonuspor 1966’yla birlikte Kastamonu’yu da 1.Lig’e taşıyacaklarını söyleyen Başkan Altıkulaç, “Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın destek ve himayesinde yola çıkan yönetim kurulumuz ilk yılında Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak önemli bir aşamayı geride bıraktı. Projenin bir diğer etabında ise mutlu sona çok yaklaştık. Bu projenin en önemli parçası olan teknik heyet ve futbolcularımızın sezon sonunda şampiyonluk sevincini bizlere yaşatacaklarına yürekten inanıyorum.BAY geçtiğimiz haftada rakiplerimizden Niğde Belediyespor puan kaybederken, yeni takipçimiz Bayburt Grup Özel İdarespor oldu. En yakın rakibimizin 6 puan önünde 2 maç eksiğimizle 2.Lig yürüyüşümüze devam ediyoruz. Önümüzde bir birinden kritik 10 maç var. Daha öncede söylediğim gibi 3 puanlık sistemde 6 puan fark çok çabuk kapanabilir. Bu nedenle lig bizim için şimdi başlıyor. Her maçımızı aynı ciddiyetle oynamalı ve sezon sonuna kadar galibiyet için mücadelemizi sürdürmeliyiz” diye konuştu.

Kastamonu’nun futbol camiasında hak ettiği saygınlığı kazanmasını da sağladıklarını söyleyen Başkan Altıkulaç, bugüne kadar futbolculara verdikleri her sözün arkasında durduklarını, bundan sonrada duracaklarından kimsenin şüphe etmemesi gerektiğini vurguladı. Başkan Altıkulaç, “Bugüne kadar futbolcumuza verdiğimiz her sözün arkasında durmamız ve beraberinde gelen başarı bu saygınlığı kazandırmıştır. Dün olduğu gibi bugünde futbolcularımıza verdiğimiz her sözün arkasında olduğumuzun bilinmesini istiyorum” dedi.

Borcu bulunmayan nadir kulüplerden olduklarını da söyleyen Başkan Mahir Altıkulaç, “Kastamonuspor 1966 geçtiğimiz sezon ve bu sezon ortaya koyduğu performansla futbolun yükselen yıldızı olduğunu göstermiş, futbol camiasında artık hak ettiği saygınlığı kazanmıştır. Bugün tek kuruş borcu olmayan bir kulübüz. Kastamonuspor 1966 şampiyonluk hedefine ulaştığı takdirde 2.Lige de borçsuz, beyaz bir sayfa ile merhaba diyecektir” ifadelerini kullandı.

Son haftalarda olabilecek provakasyonlara karşı da dikkatli olunması gerektiğini de söyleyen Başkan Mahir Altıkulaç, “Ligin son bölümünde oynanacak olan maçlar sıralamayı etkileyeceği için taraftarımıza da büyük görevler düşecek. Öncelikle kırmızı siyah renklere gönül veren taraftarlarımızın, karşımıza her ne engel çıkarsa çıksın tahriklere kapılmadan, provakasyonlara izin vermeden maçların Kastamonu’ya yakışır şekilde tamamlanmasını sağlamaları gerekmektedir” dedi.

ERHAN VEREN