“Amacımız tarihi Kastamonu’yu gün yüzüne çıkarmak”

 Anıtlar Kurulu üyelerinin iki günlük program kapsamında şehrimize geldiklerini kaydeden Belediye Başkanı Babaş, “Üzerinde çalıştığımız çok sayıda projenin değerlendirmesini bizzat sahada yapacaklar, amacımız tarihi Kastamonu’yu gün yüzüne çıkarmak” dedi.

Travel Turkey İzmir fuarının açılışı için dün erken saatlerde İzmir’e uçan Belediye Başkanı Babaş, aynı günün akşamı İzmir’den ayrılarak Kastamonu’ya döndü.

 

Anıtlar Kurulu (1)

Travel Turkey İzmir fuarının tanıtım açısından şehrimize sağlayacağı katkının önemine işaret eden Belediye Başkanı Babaş, “Biz de belediye olarak şehrimizdeki turizm altyapısını güçlendirmek için çalışıyoruz. Gelecek turistleri ne kadar memnun edebilirsek, şehrimizin turizmden alacağı payın artacağı ve kalıcı olacağını düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Anıtlar Kurulu üyelerinin dünden itibaren şehrimizdeki programlarına başladıklarını kaydederek, “Belediye olarak üzerinde çalıştığımız çok sayıda proje var. Nasrullah Meydanı, Kasaplar Hali, teleferik, sokak sağlıklaştırmaları gibi çeşitli projelerin yerinde izlenmesi ve karar verilmesi gerekiyor. Amacımız tarihi Kastamonu’yu gün yüzüne çıkarmak ve göz alıcı kültürel dokumuzu geriye getirmek” dedi.