“Amacımız tüm branşlarda başarıyı yakalamak”

Kastamonu Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hüdaver Eski, kulüp faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Hentbol, okçuluk, halk oyunları, taekwondo, satranç, atletik vücut geliştirme, kick-boks, wushu, atletizm gibi birçok spor dalında faaliyet gösterdiklerini söyleyen Hüdaver Eski, tek bir branşta başarı değil, kulüp bünyesindeki tüm branşlarda başarı elde etmek istediklerini söyledi.

Yaklaşık olarak 400’e yakın lisanslı sporcularının bulunduğunu söyleyen Hüdaver Eski, bayan hentbol takımıyla ilgili olarak ise “Bayanlar Hentbol Süper Ligi, Türkiye Kupası ve Avrupa macerasında yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Ligde şampiyonluk yarışını sonuna kadar kovalamaya devam edeceğiz. Ligin bitmesiyle birlikte çok daha zorlu bir şampiyonluk mücadelesine sahne olacak Play-off’lar başlayacak. Burada da şampiyonluğun ciddi adaylarından birisi olarak mücadelemizi vereceğiz. Biz inanıyoruz ki bu zorlu yarıştan şampiyon unvanı ile çıkacağız. Bununla birlikte Challenge Cup’ta da Hollanda ekibi Virto/Ouintus ile eşleştik. Bu turu geçersek yarı finalde Vardar Junior-HC Karpty eşleşmesinin galibiyle karşılaşacağız. Yine Türkiye Kupası’nda çeyrek final mücadelesi veriyoruz ve buradaki rakibimiz de Osmangazi Belediyespor. Üç kulvarda başarı ile ilerliyoruz. Elbette hedefimiz 3’te 3 yaparak Kastamonu’ya bu gururu yaşatmak. İnşallah böyle bir başarının altına imza atmak bizlere nasip olur” diye konuştu.

Hentbol altyapısında da İsfendiyarbey, Mehmet Akif Ersoy, Kuzeykent, Vali Aydın Arslan, Gazipaşa, Merkez, Cumhuriyet ve Orhan Şaik Gökyay okullarında faaliyetlerinin olduğunu söyleyen Hüdaver Eski, “Buralarda görev yapan 10 kişilik bir altyapı ekibimiz var. Bu ekibimiz 150ye yakın genç sporcuya hentbolun altyapısı konusunda eğitimler vererek Türk hentbolu ve Türk sporuna önemli bir katkı sağlıyor” dedi.

Kastamonu’da spor konusunda son yıllarda yaşanan gelişmelerin de çok ciddi yatırımlar, emekler ve fedakârlıklar sayesinde olduğunu söyleyen Hüdaver Eski, “Kastamonu, spor konusunda gerçekten ciddi manada ilerleme kaydetti. Biz Kastamonu olarak çok şanslıyız. Bizim sporu seven, spora destek veren bir Belediye Başkanımız var. Maddi ve manevi elinden gelen her türlü desteği Kastamonu’nun sporu için sağlıyor. Tahsin Babaş Kastamonu sporu için büyük bir şanstır. Ben kendisine bu destekler için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kastamonu Belediyespor’un diğer branşlarına yönelik olarak da açıklamalarda bulunan Hüdaver Eski, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kick-Boksta; 17-21 Aralık 2014 tarihinde WCFF tarafından Ukrayna’da düzenlenen Karma Dövüş Sanatları MMA Dünya Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonluğu elde ettik. 22 Mart 2015 tarihinde Bolu ilinde düzenlenen Kick-boks Kulüpler Ligi 1’inci tur müsabakalarında 4 altın,7 gümüş,3 bronz madalya ve takım halinde Şampiyonluk başarısını gösterdik. Yine 9 Mayıs 2015 tarihinde Sakarya ilinde düzenlenen Genç Büyükler Kulüpler ligi 2’nci etap müsabakalarında 3 birincilik, 3 ikincilik, 2 üçüncülük ve takım olarak beşincilik elde ettik. Bunun dışında 4-8 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlenen WUSHU-Sanda Türkiye Şampiyonası’nda Asuman Çığlı, Türkiye ikincisi olmuş ve milli takıma katılma hakkı elde etmiştir. 22-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında Samsun ilinde düzenlenen WUSHU Balkan Şampiyonasında yine Asuman Çığlı Balkan 3’üncülüğü ve 29 Mayıs-3 Haziran 2015 tarihleri arasında İzmir ilinde düzenlenen Büyükler ve Gençler Kick-boks Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonluğu elde etmiştir. Yine 23-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında İspanyada düzenlenen Avrupa Gençler Kick-Boks Şampiyonasında Asuman Çığlı’nın elde ettiği Avrupa 3’üncülüğü de önemli başarılarımız arasında yer alıyor. Bunun gibi birçok şampiyonluğu sporcularımız Belediye kulübümüzün çatısı altında elde etmiştir.

Okçuluk, halk oyunları, taekwondo satranç ve atletik vücut geliştirme dallarında ciddi başarıların altına kulüp olarak imzamızı attık. 29-30 Ocak 2015 tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen Okçuluk Salon Türkiye Şampiyonası’nda sporcumuz Emre Çömez Türkiye Şampiyonu olmuştur. Yine 2-5 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlenen Kahraman Bağatır İlkbahar Okları Kupası’nda Türkiye İkincisi olan Emre Çömez; 23-26 Mayıs 2015 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlenen Ulusal Egemenlik Kupasında ise Türkiye Şampiyonu olmuştur. Ayrıca 6-7 Mart 2015 tarihleri arasında Eskişehir ilinde düzenlenen Üniversiteler Arası Türkiye Okçuluk Şampiyonası’nda yine sporcumuz Emre Çömez Türkiye Şampiyonu olurken, 30 Nisan-1 Mayıs 2015 tarihinde Karabük ilinde düzenlenen Türkiye Okçuluk Şampiyonasında hem Türkiye şampiyonu olmuş hem de Türkiye rekoru kırmıştır.

Kastamonuspor 1966’nın başarılarına da değinen Eski, “Belediye Başkanımız Tahsin Babaş başta olmak üzere Kastamonuspor yönetimi ciddi bir emek harcıyorlar. Özellikle Belediye Başkanımız bu konuda çok hassas. Yapılacak en güzel tanıtım faaliyetinin sporda elde edilecek başarılarla olacağını her zaman dile getiriyor. Bunun en güzel örneğini Ziraat Türkiye Kupası’nda da gördük. İnşallah Kastamonuspor bu sene şampiyon olarak bir üst lige çıkacaktır. Bizim bu konuda inancımız tam. Kastamonuspor bizim gurur kaynağımız ve biz takımımızı layık olduğu gibi üst liglerde görmek istiyoruz dedi.