Amatör’ün gözü TFF’de

Koranavirüs salgını nedeniyle futbol amatör liglerinde belirsizlik sürüyor. Pandemi salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında geçtiğimiz sezon tamamlanmayan ve tescili gerçekleştirilen amatör ligler için gelecek sezona dair de planlama henüz paylaşılmadı. Bölgesel Amatör Lig başta olmak üzere alt yaş grupları ve kadın ligleriyle ilgili planlamanın paylaşılmamış olması tepkiyle karşılandı. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden futbolcuların bir kısmı Türkiye Futbol Federasyonu binası önüne giderek krampon-forma bırakma eylemi gerçekleştirdi.

TFF Amatör İşler Kurulu, geçtiğimiz hafta TFF Başkanvekili ve Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez’in başkanlığında toplanmıştı. Toplantının ardından yapılan açıklamada, konunun Kovid-19 salgın hastalığının seyri, hastalığa bağlı Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirler ve uyguladığı talimatlar ile TFF Sağlık Kurulunun önerileri çerçevesinde yeniden değerlendirileceği bilgisi paylaşılmıştı. Söz konusu açıklamada resmi açıklamanın da bu hafta içinde yapılacağı ifade edilmişti. Amatör ligler alınacak kararı bekliyor.

TFF’nin alacağı karar ilimizi de ilgilendiriyor. Gelecek sezon Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etmeye hak kazanan İl Özel İdare KHS ve Taşköprüspor’un da alınacak karara göre bir yol haritası çizeceği bekleniyor. Öte yandan GMG Kastamonuspor alt yaş grupları ile Kastamonu Gücü kadın futbol takımı da kararı bekleyen ekipler arasında yer alıyor.