Amatörün isim sponsoru Gün Medya

 

Kastamonulu işadamı Cengiz Aygün’ün sahibi olduğu Gün Medya Grubu, amatör sporun isim sponsoru oldu.

Gün Medya Grubu’nun ismi Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) arasında yapılan anlaşma gereği önümüzdeki sezon ilimizde düzenlenecek olan bütün amatör spor organizasyonlarında yer alacak.

Penbe Han’da düzenlenen protokol töreninde ASKF Başkanı Adem Keloğlu ile Gün Medya Grubu yetkilisi Emre Aygün arasında sözleşme imzalandı.

Kastamonu ASKF Başkanı Adem Keloğlu, “Gün Medya Grubu Kastamonu’da yapılacak olan bütün amatör branşların isim sponsoru olmuştur. Sponsorluk sonucu elde edeceğimiz gelir amatör takımlarımıza en iyi, en uygun ve yapılan faaliyetlerin niceliğine göre dağıtılacaktır. Şuanda kulüp sayımız 96 ancak yeni kurulan okul spor kulüplerimizle birlikte 127 tane spor kulübümüz oldu. Ama maalesef bu kulüplerimizin yüzde 50’ye yakını pasif durumdalar. Aktif faaliyetlere katılmıyorlar. 40 yakın kulübümüz pasif konumda. Şuanda inşallah yapılacak yardımlarla kulüplerimizin futbol olmasa bile diğer branşlara katılım sağlayacağını düşünüyoruz. Bununla berabere yüzde 50 olan katılım oranımızı yüzde 70’e taşırız inşallah. Kastamonu’da spor faaliyetlerinde büyük desteğini gördüğümüz değerli büyüğümüz iş adamımızı Cengiz Aygün’ün yaptığı bu destekler bizi sevindirdi. Kendisiyle yaptığımız görüşmeler sonucunda sayın Emre bey ile görüşmeleri tamamladık. Sonuç itibariyle gurur duyduğumuz, sevindiğimiz sponsorluk sözleşmesini imzaladık. Yapılan bu iş birliği ile inşallah ilimizde ki aktif sporcu sayısını en üst seviyeye çıkartmaya çalışacağız. Bundan sonra Dün Medya Grup, bizim organizasyonlarımızda, puan tablolarımızda, saha ve salonlarımızda isim sponsorumuz olarak geçecek” dedi.

Gün Medya Grubu yetkilisi Emre Aygün ise şu ifadeleri kullandı:

“Spor gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutuyor. Kardeşlerimizin daha çok ilgilenmesi gereken branşlar var. Hiçbir spor branşını ayırmıyoruz. Bizde bu konuda destek olabildiğimiz için mutluyuz. Kendi adıma şirketimin ve ailemin bu desteklerinden gurur ve onu duyuyorum. Her gencin spora yönlendirilmesi çok önemli. İnşallah amatörden yetişip ilimizi ve ülkemizi büyük organizasyonlarda temsil edecek olan arkadaşlarımız çıkar. Böyle bir durumun olması bizi daha çok mutlu eder.”