Anıtlar Kurulu’ndan Saat Kulesi Projesi’ne onay

Gerçekleştirmeyi planladıkları projelerle ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’ya giden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Başkent’ten Saat Kulesi Çevre Düzenleme Projesi’ne Anıtlar kurulu tarafından verilen onayla döndü.

 

Saat KulesiBelediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu’da gerçekleştirilmesi planlanan projelerle ilgili olarak görüşmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara 1 Numaralı Koruma Bölge Kurulu’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın, geçen cuma, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara 1 Numaralı Koruma Bölge Kurulu’na yaptığı ziyaretle, Kastamonu’da hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında görüşmelerde bulunduğu bildirildi.

Ana Görsel

Belediye Basın ve Halkla İlişler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Babaş, 1 Numaralı Koruma Bölge Kurulu’na yaptığı ziyarette 2’inci Etap Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe İyileştirme Projesi kapsamında tamamlanması düşünülen Kefeli Sokak, Atabey Sokak ve İbnineccar Sokaklarını kapsayan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Ayrıca Anıtlar Kurulu’nda gerçekleştirilen toplantıda Kastamonu’da hayata geçirilmesi planlanan en önemli ve büyük ölçekli projelerden bir tanesi olarak göze çarpan Teleferik Projesi ile Nasrullah Camii Meydan ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi için de ön değerlendirme yapılırken, 2016 yılında uygulaması yapılacak olan projelerden Saat Kulesi Çevre Düzenleme Projesi de kurul tarafından onaylandı.

Anıtlar Kurulu (3)

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, projelerin yerinde incelemesinin yapılabilmesi için hafta içerisinde kurulun Kastamonu’ya geleceğini ifade etti.