Ankara Hukuk 64 mezunları Kastamonu’daydı

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1964 mezunları, hafta sonu eşleriyle birlikte kentimize geldi. Aralarında ünlü isimlerin olduğu hukukcular, “Güzelliklerini henüz daha bozmadan yaşatmayı başaran Kastamonu’dan evlerimize döndüğümüzde buralara tekrar gelmek için çok bahanemiz” var dediler.
Her yıl gerçekleştirdikleri geleneksel gezilerinin 53’üncüsü için Kastamonu’yu seçen Ankara Hukuk 64 mezunları, iki gün kaldıkları ilimizin tarihi ve turistik yerlerini gezip gördüler ve ilimizden ayrılmadan önce, duygu ve düşüncelerini bizimle şöyle paylaştılar:

” Bu güzel şehir insana hayal kurduran, tarihe tanıklık eden doğal güzellikleriyle çok güzel bir şehir. Bir daha gelip misafir olmak için çok bahaneler birktirdik. Küre Dağları çok güzel. Sahil ilçeleri İnebolu, Abana, Çatalzeytin deniziyle, doğasıyla çok güzel. Bir yanı deniz, dörtbir yanı ormanlarla çevrili kaç şehir vardır. Varsa da o şehirlerden biri de Kastamonudur. Dostlarımıza anlatacağımız güzel anılarla bu güzel şehirden ayrılıyoruz.”

Gezinin bu yıl sorumluluğunu üstlenen ve 1968 yılında kısa bir süre Bozkurt Kaymakam vekilliği görevi yapan Ceyhan Demirde keyifli geçen gezileriyle ilgili ayrıca şunları söyledi.

“Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1964 yılı mezunları olarak, her yıl toplanıp arkadaşlarımızla bir araya geliriz. Benim önerimle 53. yıl gezimizi Kastamonu olması kararını aldık. 1968 yılında Bozkurt İlçesinde kısa bir süre kaymakam vekliği görevi yaptım. Bu güzellikleri önceden bildiğim için arkadaşlarıma 53. yıl gezimizi Kastamonu’ya yapalım önerisinde bulundum. Yüreklerimize sevgi ve saygı katan tarihi şehir Kastamonu’dan mutlu olarak ayrılıyoruz.”