Saldırının faili belirlendi

Ankara’da dün akşam saatlerinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı yakınlarında Devlet Mahallesi’ndeki askeri lojman bölgesinde askeri servis araçlarına bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, saldırıda 28 yurttaşımızın hayatını kaybettiğini, 61 yurttaşımızın da yaralandığını açıkladı.

Daha sonra Genelkurmay’dan yapılan açıklamada yaralılardan 30’unun taburcu edildiği yolunda açıklamada bulunuldu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada;
“Televizyon ve internet haber sitelerinde değişik sayılar ihtiva eden haberler yer almaktadır. Menfur saldırıda yaralanan 61 kişiden 30 kişi taburcu edilerek evlerine gönderilmişlerdir. 31 yaralının 8’i GATA’da, 23’ü ise sivil hastanelerde tedavi altına alınmışlardır. Hayati tehlikeleri olmadığı yönünde bilgi alınmıştır. Saldırı esnasında lojman yakınında bulunan ve hafif şekilde yaralanan Hava Tuğg. Reha Ufuk Er ve eşinin sağlık durumları iyidir” denildi.

TERÖR SALDIRISININ FAİLİ BELİRLENDİ

Başkent’te yaşanan terör saldırısının failinin Suriye uyruklu Salih Necar olduğu belirlendi. Necar’ın terör örgütü PYD üyesi olduğu sanılıyor.
Ankara’da akşam saatlerinde meydana gelen terör saldırısının, İzmir’de kiralanan ancak çalınan ve kopyalanmış bir İstanbul plakalı araçla gerçekleştirildiği tespit edildi. Emniyet güçleri, patlamayı gerçekleştiren kişinin ise Suriye uyruklu Salih Necar olduğunu belirledi. Suriyeli mültecilerle yurda giriş yaptığı sanılan Necar’ın, terör örgütü PYD üyesi olduğu tahmin ediliyor. İHA