Anneler günü mesajları

VALİ YAŞAR KARADENİZ

Annelik yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biridir. Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren annelerimiz sonsuz bir sevgi ve özveri ile geleceğimize uzanan yolda bizlere rehberlik eden ilk öğretmenimizdir.

Sağlıklı, çalışkan, azimli, üreten nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlenen annelerimiz aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturmaktadır. Taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde üstlenmiş olduğu bu göreve tüm varlığını adayan annelerimiz en güzel , en temiz. en masum duygularımızın da kaynağıdır. Dünyanın her yerinde, hangi statüde olursa olsun tüm anneler yüreklerinde taşıdıkları merhamet, iyilik, güzellik, adalet ve eşitlik gibi erdemlerle hayatımıza ışık tutmaktadırlar. Bizleri dünyaya getiren, hayata hazırlayan, destek olan, sevgisi ve sıcaklığı daima aranan annelerimiz en büyük değerimiz, hayat zenginliğimizdir.

Anne; şevkat,, vefa, azim, sabır, hoşgörü gibi dünyadaki tüm güzelliklerin tek kelimeyle ifade edilmesi demektir. Özellikle Kurtuluş Savaşında ortaya koyduğu cesareti, katkısı ile dünya tarihinde eşi benzeri görülmeyen bir zaferin kahramanları olan annelerimize hak ettiği değeri vermek boynumuzun borcudur.

Vatanımızın güvenliği, bütünlüğü milletimizin bağımsızlığı uğruna binbir cefa ve özenle yetiştirdiği en kıymetli varlığını büyük bir gururla asker ocağına, eğitime, öğretime gönderen saygıdeğer annelerimize minnet ve şükran duygularımı sunuyorum.

Yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla değeri biçilemeyen başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ METİN ÇELİK

Sevgi, saygı, merhamet, sabır ve fedakârlık gibi yüce hasletlerin sembolü olan annelerimiz, şefkat dolu yürekleriyle, sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir toplum yaşantısının tesis edilmesinde de önemli rol oynamaktadır.
Annelik, sadece, bir çocuğu dünyaya getirmekten ibaret değildir. Anne, insanın duygularını, düşüncelerini, karakterini şekillendiren en önemli rol modeldir. Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında güçlü bir annelik vardır. Anne koruyan, kollayan, kol kanat geren, evladının geleceği için kendini arka plana iten kişidir. Anne, kişiyi kendisinden daha çok tanıyandır. Yemeyen yediren, giymeyen giydiren annelerimiz, şefkatin, merhametin, fedakârlığın timsalidir. Bizler annelerimize layık olduğumuz müddetçe, onları her zaman baş tacı yaptığımız, onların gönüllerini hoş tuttuğumuz sürece iyi bir insan, iyi bir toplum, iyi bir devlet olduğumuzu gösteririz.
Ömürlerini ailelerine vakfeden, her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.
CHP MİLLETVEKİLİ HASAN BALTACI

Doğuran, büyüten ve eğiten kutsal değerlerimiz olan annelerimizin günü kutlu olsun. Dünyadaki en kutsal görevi üstlenen annelerimiz, karşılıksız sevgi, bitmeyen özveri, sınırsız hoşgörü ve mutluluk kaynağıdır.
Hayata attığımız ilk adımdan başlayarak sevgi ve şefkatini bizlerden esirgemeyen, en zor anlarımızda bize güç veren annelerimiz, yerleri asla doldurulamayacak en değerli varlıklarımızdır. Dünyaya getirdiği çocuğuna sınırsız sevgisinin yanında her zaman gereksinim duyacağı değerleri kazandırarak kişiliğinin oluşmasını sağlayan anneler, onları kendi kararlarını veren, sorumluluklarının bilincinde yetişkinler olarak yaşama hazırlamaktadırlar. Bu yönüyle annelerimiz, toplumun şekillenmesinde en önemli rolü üstlenmektedir. Kadın cinayetlerinin ve çocuk gelinlerin sayısının arttığı bir ortamda bize düşen görev, toplumsal cinsiyet eşitsizliğini gidermek için daha çok çalışmak ve daha özgür ve gelişmiş bir Türkiye için mücadele etmektir.
Annelerimize verilebilecek en güzel hediyenin çocuklarının güvende olacağı barış ve özgürlük dolu bir Türkiye olacağının bilinci ile tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

BELEDİYE BAŞKANI GALİP VİDİNLİOĞLU

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, anne sevgisini kalplerinde yaşatabilenler için yılın bir gününün değil, her gününün Anneler Günü olduğunu belirttiği mesajında, “bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, başımızın tacı annelerimize selam ve sevgilerimi iletiyor; sağlık ve mutluluklar diliyor, başta beni yetiştiren annem olmak üzere sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Vidinlioğlu’nun mesajı şöyle:

“Yaşadığımız her dakikanın en yüce anlamı annelerimiz; bizler için tek bir günde anlam bulmaz. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Annelerimiz, bizler için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır. Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz; ilk öğretmenimizdir. Bizlere bilgileriyle ışık olmuş, geleceklerimizi aydınlatmışlardır. Anne sevgisini kalplerinde yaşatabilenler için yılın bir günü değil, yılın her günü Anneler Günüdür.

Annelerin önemini belirtmek için Peygamber Efendimiz (S.A.V.), ‘Cennet annelerin ayağının altındadır’ demiştir. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin gülen yüzleri de bizim için çok değerlidir. Annelerimizden öğrendiğimiz sevgi, özveri ve hoşgörü, yaşamımız boyunca kabul etmememiz ve gelecek kuşaklara da öğretmemiz gereken ortak değerlerdir.

Bu sene virüs nedeniyle bazılarımız annelerinin yanına gidemesek de ellerini öpemesek de, sarılıp koklayamasak da biliyoruz ki annelerimiz her zaman bizlerin yanlarındadır. Biz de elimizden geldiğince annelerimizin yanlarında olacağız. Onlara destek olacağız. Ne yaparsak yapalım haklarını ödeyemeyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, başımızın tacı annelerimize selam ve sevgilerimi iletiyor; sağlık ve mutluluklar diliyor, başta beni yetiştiren annem olmak üzere sadece anne olan değil, yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum.

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

AK PARTİ İL BAŞKANI DOĞAN ÜNLÜ

“Sebebi varlığımız, sonsuz şefkat ve fedakarlığın sembolü annelerimiz, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen ve yeri hiçbir şeyle doldurulamayacak en değerli varlıklarımızdır. Nitekim Peygamber Efendimiz, ‘Cennet, anaların ayakları altındadır’ demek suretiyle cenneti kazanmaya anneyi vesile kılmış, dinimizin kadına ve anneye verdiği değeri göstermiştir. Annelerimizin ne kadar yüksek bir mertebede olduğu belirtilerek, onlara saygı ve sevgide kusur edilmemesi gerektiğine işaret edilmiştir. Annelerimizi senede bir gün değil, ömrümüz boyunca sevgi ile kucaklamalı, gönüllerini hoş tutmalı ve hürmette kusur etmemeliyiz. İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde kısa süreliğine büyüklerimizin elini öpemesek de, ziyaretlerine gidemesek de telefonla aramayı, hal ve hatırlarını sormayı ihmal etmeyelim. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

CHP İL BAŞKANI HİKMET ERBİLGİN

Kadınlarımız, hayatın her alanında etkin bir biçimde yer almanın uğraşını verdikleri gibi, aynı zamanda annelik gibi hayati bir sorumluluğu da üstlenmişlerdir. Annelik, hiç şüphesiz dünyanın en masum ve en güzel duygusudur.
Anneler, evlatlarının geleceği için sonsuz fedakârlık, sevgi ve şefkatle emek verirler. Bu açıdan annelerin çocuklarına harcadıkları sonsuz emeğin bir ifadesi olarak Anneler Günü çok anlamlıdır. Hayatta ilk arkadaşımız, ilk öğretmenimiz olan ve bizleri bugünlere getiren annelerimize hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek, onlardan bunları esirgememek hepimize düşen bir görev ve sorumluluktur. Ülkemize, kentimize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek çalışan annelerin, aynı zamanda bir kadın olarak bütün toplumsal alanlarda hak ettikleri gibi yer almaları ve etkin olmaları en büyük dileğimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi kadınların sağlık, eğitim, kültür, sanat ve diğer toplumsal alanlarda yer almalarını önemsemektedir. İçinden geçtiğimiz zor günlerde dahi çocuklarının karşı karşıya olduğu riskleri düşünerek çocuklarına güven duygusunu aşılayabilen, çocuklarını umutla büyüten tüm annelerin ve anne adaylarının gününü kutluyor; sağlık ve mutluluk dolu güzel günler diliyorum.