AR-SÜT 100 ortak arıyor

Araç’ın Pelitören köyünde 2009 yılında kurulan 350 başlık besi tesisinin sahibi AR SÜT firması, şirketin yüzde 60’lık hissesine ortak yatırımcı arıyor.

Şirket ortaklarından Veteriner Hekim Erdal Mermerci yaptığı çağrıda, “Yeni yatırım yapmak ve tesisi tam kapasiteyle kullanmak” amacıyla ortak ya da ortaklar aradıklarını söyledi.

 

2009 yılında küçük bir sermaye ile kurulan AR SÜT, Araç ilçesinin Pelitören köyünde TKDK projesiyle 25 bin metrekare alan üzerinde 6 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere modern bir hayvancılık tesisini hayata geçirdi.

Avrupa standardında olduğu kaydedilen tesis 200 baş besi hayvanına yetecek kaba yemi kendi kapasitesiyle üretebiliyor ve kendi suyu yanı sıra trafosuna sahip.

“100 ortak aranıyor”

Tesisi süt üretimi üzerine kurduklarını ve günümüze kadar bu alanda faaliyet gösterdiklerini ancak yola besi alanında devam etmeyi hedeflediklerini kaydeden şirket ortaklarından Veteriner Hekim Erdal Mermerci, 350 baş olarak planladıkları işletmenin yüzde 60’lık hissesine ortak yatırımcı ya da yatırımcılar aradıklarını ifade etti.

“Yeni yatırımlar yapmak, eldeki mevcut tesisleri tam kapasiteyle kullanmak, gelişen teknolojileri takip edebilmek” adına şirketin 4 bin hissesinden 2 bin 400’ünü satışa çıkardıklarını kaydeden Mermerci, edinilebilecek en küçük hisse adedinin 24 olduğunu belirtti.