“Araç 10 yıldır çok kötü yönetildi”

  • CHP Araç’ta görkemli bir seçim bürosu açılışı gerçekleşti. Milletvekili Hasan Baltacı ve İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in de yer aldığı seçim bürosu açılışında Belediye Başkan adayı Satılmış Sarıkaya, “Araç’a kazandırılması gereken hizmetleri çok iyi biliyoruz. Bize olan güveninizi yitirmemek için mücadele edeceğiz. Araç maalesef 10 yıldır çok kötü yönetiliyor. İlçemize gelen misafirlerimizde iz bırakan bir Araç yaratacağız” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Araç Belediye Başkan adayı Satılmış Sarıkaya, ilçedeki seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.

CHP’nin iddialı adayları arasında yer alan Satılmış Sarıkaya’nın seçim bürosunun açılış kurdelesini CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, CHP Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanı Hakime Salman ile Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş birlikte kesti.

Açılışa CHP il yönetiminden; Hüseyin Kadirbeyoğlu, Satı Kabakçı, Reyhan Alemdar, İlhami Buyuran, Ali Akbaş, Mahmure Yavuz, Adem Çelikten ve Özgür Baş’ın yanı sıra Araç CHP İlçe Başkanı Ümit Kurtoğlu ve yönetimi, Araç eski belediye başkanı Bahtiyar Yaşar, çok sayıda partili ve Araçlı katıldı.

ÜMİT KURTOĞLU

Açılışta konuşan CHP Araç İlçe Başkanı Ümit Kurtoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Ayanoğlu’nu sert cümlelerle eleştirdi ve Araç’ın tarihinde hiç bu kadar kötü yönetilmediğini söyledi.

31 Mart’ta seçimi kazanacaklarını belirten Kurtoğlu, “Araç hiç bu kadar kötü yönetilmemişti. Satılmış Sarıkaya’nın adaylaşma süreci tamamlandıktan sonra biz Araç örgütü olarak gecemizi gündüzümüze kattık. İlçemizin tüm eksiklerini masaya yatırdık. Haızrlıklarımızı yaptık. Satılmış Sarıkaya’nın Araç’ta yaşaması ve mühendis olması en büyük avantajımız oldu. İlçemizi mutlu güzel günlere hep birlikte taşıyacağız, hep birlikte başaracağız.” diye konuştu.

HİKMET ERBİLGİN

Bir adayın seçimi kazanabilmesi için önce yaşadığı kenti sevmesi gerektiğini belirten CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, o kentte yaşayanların aday etrafında kenetlenmesinin ise zaferi getireceğine vurgu yaptı.

Açılışa katılan kalabalığa dikkat çeken ve Araç’ta Satılmış Sarıkaya’nın başarılı olacağına inandığını kaydeden Erbilgin, “31 Mart’ta yerel seçime gidiyoruz. Araç’ın sorunlarıyla ilgili değerli adayımız Satılmış Sarıkaya’nın hazırlıkları var. Onları sizlerle seçime kadar paylaşacak. Seçim kazanmanın birinci şartı yaşadığınız yeri sevmektir. Araç’ta yaşıyorsak Araç’ı, Abana’da yaşıyorsak Abana’yı, Azdavay’da yaşıyorsak Azdavay’ı, Cide’de yaşıyorsak Cide’yi, Daday’da yaşıyorsak Daday’ı, Küre’de yaşıyorsak Küre’yi, Seydiler’de yaşıyorsak Seydiler’i sevmek, oraya sevdalı olmak gerekir. Satılmış ağabeyimiz Araç’a sevdalıdır. Araç’la ilgili hayalleri olan biridir. Bu nedenle Araç’ta seçimi kazanacağımıza olan inancımız tamdır. Burayı ele ele vererek başaracağız. Seçimi kazanmanın ikinci yolu Belediye Başkan Adayının etrafında önce partililerinin,sonra  aday olduğu şehrin kenetlenmesidir. O kenetlenme burada var. Araçlılar adayımızın Satılmış Sarıkaya etrafında kenetlenmiş. Gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız için hangi hayalimiz varsa bunu gerçekleştirmenin yolunun el ele vermek olduğunu bilmemiz ve bu inançla çalışmamız gerekiyor. Şuan karşımda gödüğüm tablo, Araç’ta değişim zamanı geldiğine tüm Araçlıların inandığının işaretini veriyor. Araç güzel hizmet almayı hak ediyor. Yolumuz açık olsun.” dedi.

HASAN BALTACI

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ise açılışta yaptığı konuşmada Araç’ın adil ve vicdanlı yönetilmeyi hak ettiğini söyledi.

31 Mart’ın yeniden bir toplum olunabilmesi adına önemli olduğuna değinen Milletvekili Baltacı, “Araç adil ve vicdanlı yönetilmeyi hak eden bir ilçemiz. Araç 31 Mart’tan sonra liyakat sahibi, ehliyet sahibi, güven duyulacak ellerde yönetilmeyi hak eden bir ilçemiz. Belediye başkan adayımız Satılmış Sarıkaya projelerini, bu kente neler kazandıracağını size seçime kadar anlatacak ama Araç’ta yaşamaktan keyif almak istiyorsak bu şehri güvenli ellere Satılmış Sarıkaya’ya teslim etmek zorundayız. Birlikte yönetebilirsek bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu en önemli sorunları birlikte aşabileceğimize inanıyorum. 31 Mart bizim yeniden bir toplum olabilmemiz için çok önemli. Araç için önemli, Kastamonu için önemli, Türkiye için önemli. Belediye demek sadece park yapmak demek değildir. Belediye demek sadece imar faaliyetleri, kat artışları demek değildir. Kenetlenmek, bir birini sevmek, yaşadığın şehre, yaşadığın topluma inanmak demektir. Bir birimize güveneceğiz, bir birimizi seveceğiz. 31 Mart’ta Araç’a baharda gelecek, yaz da gelecek.” ifadelerini kullandı.

SATILMIŞ SARIKAYA

Açılışa gelen Araçlılara bazı projeleriyle ilgili bilgi veren CHP Araç Belediye Başkan Adayı Satılmış Sarıkaya da özellikle istihdam sağlayacak çalışmalara ağırlık vereceklerini kaydetti.

İlçeye gelen misafirlerde iz bırakan bir Araç yaratacaklarını belirten Satılmış Sarıkaya şunları söyledi; “31 Mart seçimlerinin ülkemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu seçim bürosu seçimi kazandıktan sonra da değerli Araçlıların bir araya gelebileceği, faydalanabileceği bir tesis olarak hizmet vermeye devam edecek. Bunun planlamasını yaptık. Ben değil, biz olabilmek için çalışacağız. İlçemize her türlü hizmeti getirmek için çabalayacağız. Hiç kimseyi ayırmadan hizmet edeceğiz. Hiç kimsenin aşı ve işiyle uğraşmadan sadece çalışanın yanında yer alacağız. İsrafa son verecek, yapılan işlerin takipçisi olacağız. Gecemizi gündüzümüze katarak ilçemizi hak ettiği konuma getireceğiz. Araç’a kazandırılması gereken hizmetleri çok iyi biliyoruz.  Bize olan güveninizi yitirmemek için mücadele edeceğiz. Araç maalesef 10 yıldır çok kötü yönetiliyor. İlçemize gelen misafirlerimizde iz bırakan bir Araç yaratacağız. Belediye bahçemizi en güzel şekilde düzenleyeceğiz. Halkevimizi çok amaçlı salon olarak halkımızın hizmetine sunacağız. Belediyeye devredilen eski cezaevini Kültür Evi’ne dönüştürüp, gençlerimizin kültürel ve sanatsal eğitimler vereceğiz. Bağlar Çayı bölgesinde günü birlik tesisler yapacak, turizmden Araç’ın hak ettiği payı almasını sağlayacağız. Halkımızın en büyğk ihtiyacı doğalgazdır. İşimizin çok kolay olmadığını biliyorum ama bu sorunu çözeceğiz. 100 işçinin istihdamedildiği bir tekstilfabrikasını seçimlerden önce Araç’a getirmeyi başardık. Yeni İş alanları yaratacağız. 200 işçi istihdam edecek olan bir fabrika içinde girişimlerimiz devam ediyor. Araç için önemli olan böyle bir istihdam kapısını ilçemize kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Sanayi sitemiz çok kötü bir durumda. Sanayi sitemiz 2019 yılı içinde bitmiş olacak.”

Milletvekili Baltacı ve beraberindeki CHP heyeti açılış sonrası Araç esnafını gezdi ve 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler için Belediye Başkan Adayı Satılmış Sarıkaya’ya destek istedi.